Şu an, (29.12.2009) düzgün çalışan tek programlı çözüm burada..

Programın görünümü;
Youtube

Üstteki program XP/Vista/Win7 de çalışır.

XP

Tıkla


Vista

İMZA

Windows host dosyasına elle ayar:
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc dizininde bulunan hosts adlı dosyayı NotePad ile açın. Metnin en sonuna aşağıdaki satırları kopyalayıp kaydedin.
208.117.236.70 www.youtube.com
208.117.236.71 www.youtube.com
208.117.236.72 www.youtube.com

Olmadı; http://www.ktunnel.com/ girip Begin Browsing’e tıklayın..

Olmadı; http://www.google.com.tr >> ara >> Youtube’a girmek için program

MAC kullananlar için;

Terminalde “sudo pico /etc/hosts” yazın. En altına aşağıdaki satırları ekleyin ve kaydedin.
208.117.236.69 youtube.com
208.117.236.69 www.youtube.com (LİNK)

YA DA

Türkiye’de Mac Üzerinde YouTube
Türkiye’deki YouTube yasağından uzaklaşmak için orda burda edindiğim bilgilerden yola çıkarak küçük bir kılavuz hazırladım. Kılavuz Mac’lere göre.

1) Applications klasörünün altında (veya Finder’da Go menüsünden de ulaşabilirsiniz), Utilities klasörünü açın. Orda Terminal isimli uygulamayı göreceksiniz. Terminal’i başlatın.

2) Terminal’i başlattıktan sonra aşağıdaki komut satırını kopyalayıp yapıştırın. (Aşağıdaki komut satırının amacı, TextEdit’e sizin Yönetici hesabınızdan daha üst bir yetki vermenizi sağlıyor.)

sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /etc/hosts

3) Bu satırı yazıp Enter’a bastığınızda bilgisayar size şifrenizi soracaktır. Şifrenizi girin. (Güvenlik yüzünden şifrenizi yazarken sanki birşey girmiyormuşsunuz gibi gözükecek ama merak etmeyin, siz görmeseniz de şifrenizi giriyorsunuz.)

4) Şifrenizi girdikten sonra otomatik olarak TextEdit, ‘hosts’ dosyası ile karşınıza çıkacak. Burada yapacağımız şey, ‘broadcasthost’ ile ‘localhost’ satırları arasına aşağıdaki YouTube IP adreslerini girmemiz olacak.

208.117.236.69 youtube.com www.youtube.com

YouTube

5) Bir önceki basamakta yazdığım ve yukarda resmini de gördüğünüz işlemi tamamladıktan sonra TextEdit’i kapatın. TextEdit size “Kaydetmek ister misiniz?” diye soracaktır. Siz de ‘Evet’ deyip dosyayı tamamen kapatın. Bundan sonra Terminal’e de ihtiyacınız olmayacak, onu da kapatabilirsiniz.

Son olarak kullandığınız Internet tarayıcıyı kullanarak YouTube’a tunnel kullanmadan girip sorunsuz bir şekilde görüntüleyip görüntüleyemediğimizi kontrol etmek kaldı. 🙂 Yukardaki işlemleri doğru uyguladıysanız zaten çoktan bu yazıyı okumayı bırakıp kaldığınız yerden videoları izlemeye devam etmeye başlamışsınızdır.

Guncelleme: Yukardaki IP adresi bir ise yaramiyorsa eger, baska bir tane bulmamiz gerekiyor. Sunlari denemekte fayda var: 208.65.153.238, 208.65.153.251, 208.65.153.253 (LİNK)

YA DA

Yasaklı sitelere girelim mi? Girelim.

Terminali açalım ve şu komutu girelim:
sudo vi /private/etc/hosts

Şifre soracak, girelim.
Buraya kronik erişim engelli Youtube IP ve URL’sini ekleyelim. Ekleme yapabilmek için “i” tuşuna basmamız gerekiyor, basalım (tırnak işaretini dikkate almayın).
İmleç en üstte yer alacak. Önce şu satırı girelim:
208.117.236.70 youtube.com
Enter tuşuna basalım.

Sonra şu satırı girelim:
208.117.236.70 www.youtube.com

İşimiz bitti. ESC’ye basalım.

Sonra kaydetmemiz gerekiyor. Kayıt için şu komutu girelim:
:x! (ikinokta üst üste, x, !)

Terminal’den çıkalım. Youtube’a girelim.

tabi belirtmeden gecmemek lazim.

“system preferences > network > dns” alanina opendns ip’lerini girmis olmaniz gerekiyor. yani sunlari:

208.67.222.222
208.67.220.220

En azından, ben yaptım oldu. (LİNK)

YA DA

Bir de şu var;
http://www.hotspotshield.com/

Siteye girip uygulamacığı d/l ediyorsunuz. Kurduktan sonra, hotspot ana sayfasına yönlendiriyor. Burada ikonun kırmızıdan yeşile geçmesi gerekiyor. Zaten program ikonu da menübar’da sağ üst köşede yer alıyor. İstenirse oradan da connect/disconnect yapılabilir.
Bu site üzerinden (ki, diğer sitelere göre oldukça hızlı, pop-up falan da yok, temiz) erişim engeline takılmamış oluyorsunuz. İşiniz bittiğinde disconnect yapmak için yine menubardaki icon’a müracaat.
Bağlandığınız sayfaların sol üst kısmında bir zımbırtı çıkıyor sadece. Close komutu ile o da imha oluyor, temiz temiz surf. (LİNK)

YA DA

windows icin youtubejacker varsa mac kullananların terminal i var. Terminal yazılımını kullanarak host dosyası üzerinde yapacağınız ufak değişikliklerle tüm yasaklı siteliri girmeniz mümkün
\

Bunu yapmak için iki yolunuz var
1. si eğer sisteminizde giriş şifresi bulunuyorsa çok kolay aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde yapabilirsiniz *Applications tan utilities klasörüne gidin

*terminal yazılımını çalıştırın

*”sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /etc/hosts” tırnaklar olmadan bu yazıyı kopyalayıp terminal e yapıştırın ve enter tuşuna basın

*şifrenizi isteyecek yazarak enter tuşuna basın

*Text edit açılacak

*açılan dökümanın en sonuna
208.117.236.70 youtube.com
208.117.236.70 www.youtube.com
bu satırları ekleyerek kaydedip kapatın

*Tarayıcınızı kapatıp açın olmazsa yeniden başlatın giriş probleminiz ortadan kalkacak

2. Yöntem ise şifre kullanmayanlar için fakat kullanmanızı tavsiye ederim

*Smultron yazılımının sisteminize uygun versiyonunu LEOPARD 10.5 buradan Snow Leopard 10.6 için buradan indirin ve çalıştırın

*Masa üstüne tıklayaran finder e geçin

*ingilizce sistemler için menü çubuğunda go>go to folder e tıklayın

*açılan diyaloğa “/etc” yazıp enter tuşuna basın

*hosts adındaki dosyayı bulun(uzantısız olan)

*smultron a sürükleyin

*açılan dökümanın en sonuna
208.117.236.70 youtube.com
208.117.236.70 www.youtube.com
bu satırları ekleyerek kaydedip kapatın

*aynı şekilde Tarayıcınızı kapatıp açın olmazsa yeniden başlatın

yasaklı sitelerin ip adreslerini öğrenmek için

*Applications>utilities>network utility.app yi çalıştırın

*ping sekmesina tıklayıp kutucuğu site adresini yazın

*ping butonuna tıkladığınızda sitenin ip adresini göreceksiniz

* 000.000.000.000boşlukwww.domain.uzantı şeklinde host dosyasına eklediğiniz her adrese rahatlıkla girebileceksiniz.. (LİNK)

DAHASI İÇİN BKNZ

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

64 Yorum -“YouTube’a ulaşmak için DNS ayarları (XP/Vista+Resimli)”

 1. YOUTUBE TÜRKİYEDE YASAKLANDI

  YouTube yasağı kaldırmak için Avrupalı parlamenterlerin Türkiye çağrısı

  Avrupa Parlamentosu’ndan bir heyet, ifade özgürlüğünü geliştirmek için gerekli yasal düzenlemeleri yapmak ve sonunda YouTube’a erişim yasağının kaldırılması için Türk yetkililer çağırdı.

  “YouTube, Google’ın blogging sitesi, bir öğretmenler ticaret birliği web siteleri, Richard Dawkins, ve hatta bir Türkçe sözlük yasaklanması bile ceza sözde, anti-Türklük makale reformu yılından bu yana 40’tan fazla yazar ve gazetecilerin karşı vakası yanında duruyor kodu, “Richard Howitt, Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komitesi başkan Yardımcısı, Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.

  Perşembe günü Ankara’da Türk Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile bir toplantı aşılması gereken yasağı çağrısında İngiliz Euro MP, deyim ekledi.

  Howitt, Türkiye’de yaklaşık 1.000 web sitelerini bloke olur ve bu ülkenin bazı siber sansür dünyanın en kötü ulusların yanında yerleştirir olduğunu söyleyerek, yasağı eleştirdi.

  Türkiye modern bir ülke olarak Avrupa Birliği üyeliği için ileriye dönük, yeni iletişim kucaklayan edilmelidir ziyade dünyanın parya devletlerin bazıları aynı parantez içinde kendisini koyarak, Howitt bildirimde ekledi.

  “Onun anısına, çocuk pornografisi ve pedofili siteleri yasaklayan bir tutulamayacağını hakaret için 50 den fazla web siteleri bloke Türkiye’nin kurucusu Atatürk, onuruna rağmen,” dedi.

  Ay boyunca Türkiye’nin dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube, erişim engellendi. O YouTube ve herkes gibi yapmalıyım erişebilirsiniz söyledi Geçen hafta, Türk Başbakanı herkesi şaşırttı.

 2. kerem yazmış:

  Ben yaklaşık 2 yıldır dns ayarını gayet iyi kullanıp youtube’a girebiliyordum fakat birden ne olduysa anlam veremedim hangi dns yi denersem deniyim giremez oldum lütfen yardım edin..:/

  Bu arada işletim sistemimim xp..

 3. resul yazmış:

  cok sagolun super oldu bu

 4. Biraz önce iki farklı XP de denedim. Sorunsuz çalıştı. Sizin bilgisayarınızda programın çalışmasını engelliyecek bir sıkıntı var sanırım.Verdiği hatadan bir yere ulaşmam zor. Eventviewer (Olay Günlüğü) kayıtlarından hata ayrıntısını gönderirseniz yardımcı olabilirim.Bu arada yazdıklarınıza reply edemeyorum. Üye olmam filan mı gerekiyor?

  • Başka bilgisayarda deneyip yazarım.. Daha önce de yazdığım gibi Youtube Jacker adlı programı daha önce kurduğum için olabilir, zira sizin programı denediğim için şimdi Youtube Jacker’da çalışmıyor..

   Üyelik gerekmiyor, yorumlarla ilgili eklenti bu sorunu yaratıyordu, devre dışı bıraktım..

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <