Textplace 1.0.1 Türkçe

Sam Gerstenzang tarafından yazılan Textplace eklentisi;

İster yazı veya sayfalarınızda, ister php uzantılı dosyalarınızda ek alanlar oluşturabilmenizi (iliştirebilmenizi), bu alanlarda swf, html, resim veya düz metin kullanabilmenizi sağlar.

Eklentiyi kurduğunuzda oluşan eklenti sayfasından ek alanınızı oluşturup içeriğini ekleyebilirsiniz, bu işlemin sonunda ek alana ait gerekli kodlar yan tarafında verilecektir, siz bu kodları yazı veya sayfalarınızda ya da php uzantılı dosyalarınızda kullanabilirsiniz.

Eklenti ne amaçla kullanılabilir sorusuna verilebilecek ilk yanıt; reklam eklemek için kullanılabilir olabilir, reklam kodlarınızı bu eklenti ile oluşturacağınız ek alana yazıp, bu eklentinin ilgili alan ile ilgili size vereceği kodları kullanarak o reklam ögesini sitenizin istediğiniz yerinde gösterebilirsiniz.

Başka bir örnek ise yazı veya sayfalarınıza imza eklemek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz, hazırlayacağınız imza metni veya resim dosyası adresini bu eklenti ile oluşturacağınız alanda kullanıp bu alanı sitenizde imzanızın çıkmasını istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

Kısaca, sitenizde istediğiniz yere, istediğiniz sayfa veya yazınıza, metin, resim, html veya embed kodlarını kolayca ekleyebilir, iliştirebilirsiniz.

Altda ki resimler eklentiye dair daha net fikir verebilir..

Ek alan oluşturma:

Textplace

Ek alana içerik ekleme veya var olan ek alanı düzenleme:

Textplace

Ek alanı yazı veya sayfalarda gösterme / kullanma:

Textplace

Ek alanı php uzantılı dosyalarda gösterme / kullanma:

Textplace

Eklenti çok güzel, çok amaçlı kullanılabilir ama üstde ki resimleri hazırlarken fark ettim ki; Alanları ilk oluşturduğunuzda metinlerde bir sorun olmazken daha sonra bu alanı düzenleyip kullanmak istediğinizde Türkçe karakter sorunu oluyor. Bunu aşmak için oluşturduğunuz alanlarda düzenleme yapmayıp o eski alanın içeriğini kopyaladıktan sonra o alanı silin, kopyasını aldığınız içeriği istediğiniz gibi düzenleyip, oluşturacağınız yeni bir alanda kullanın. Ya da bu eklenti ile Türkçe karakter içermeyen metinler, resim, swf veya script kodlarını kullanabilirsiniz.

Eklentiyi siteniz/wp-content/plugins klasörüne gönderip siteniz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra Araçlar sekmesinde oluşan Textplace sayfasından kullanabilirsiniz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Eklentinin 1.0.1 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <