Vladimir Prelovac tarafından yazılan WP-Wall eklentisi ile yan menümüzde anlık mesajlaşma panosu yada ziyaretçi defteri oluşturabiliriz..

Eklentide; Smiley desteği, mesajları bir sayfada listeleme ve sayfalama (mesajların tümünün görüntüleneceği sayfayı (ziyaretçi defteri) eklenti otomatik oluşturuyor) , mesaj panosunu otomatik güncelleme (mesaj panosunun güncellenme süresini kısa tutmazsanız anlık mesajlaşmahttp://www.prelovac.com/vladimir imkanı olmaz), mesajları RSS ile gösterim ve mesajlarda HTML kullanımı, Akismet ve benzeri eklentilerle entegre çalışarak istenmeyen mesajları engelleme ve eklenti css dosyasını düzenleyerek temamıza uyarlama gibi özellikler mevcut..

Ayrıca eklenti ayarlarından mesaj zaman formatını, mesaj panosu güncellenme süresini belirlemek, mesaj bırakılıp bırakılamayacağını yada sadece üyelerin mesaj bırakabilmesini sağlayabilmek, çok uzun kelime yada mesajlarda bir kısmının görünmesini sağlamak mümkün..

Eklentiyi kullanmak için, resimde de gördüğünüz gibi sunucumuz/wp-content/plugins klasörüne yükleyip, sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/ayarlar alanında oluşan WP-Wall sayfasından ayarlarımızı yapıp güncelliyoruz..

Son olarak sitemiz/tasarım/bileşenler alanından WP-Wall bileşenini yan menümüze ekliyoruz, eğer bileşen kullanmadan kod kullanarak yapmak istersek <*?php if (function_exists(‘WPWall_Widget’)) WPWall_Widget(); ?*> (* silin) kodunu Mesaj panosunun görünmesini istediğimiz yer ile ilgili dosyamıza mesala sidebar.php’ye ekliyoruz..

Eklentinin Türkçe son sürümünü (1.22) buradan Divshare) yada buradan (Rapıdshare) indirebilirsiniz..

Kurulum (resimli)

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

2 Yorum -“WP-Wall Türkçe anlık mesajlaşma eklentisi”

  1. tam da bu eklentiyi arıyordum. nihayet buldum. sağolasın kardeş …..

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <