(Eklentinin daha yeni bir sürümü için tıklayınız..)

WP-PostViews eklentisi ile; sitenizde bulunan sayfa ve yazılarınızın okunma sayısını tesbit edebilir, temanızda uygun bir yerde okunma sayılarını gösterebilirsiniz..

Postviews

Eklentiyi siteniz/wp-content/plugins klasörüne gönderip siteniz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirmeniz sonrası siteniz/başlangıç/ayarlar alanında PostViews sekmesinden tercihlerinizi güncellemelisiniz..

Okunma sayısının görüntülenebilmesi için;

Temanızın index ve single.php dosyalarında:

<*?php while (have_posts()) : the_post(); ?**>

kodundan sonra,

<*?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?*>

kodunu kullanmalısınız..
*silin

Benim temamda yerleşimi ve çıktısı şu şekilde:

postwievs

Eklenti WordPress’in bileşen özelliğinide desteklemektedir, siteniz/ayarlar/tasarım/bileşenler alanından resimde gördüğünüz gibi en çok okunanları yan menünüzde görüntüleyebilirsiniz..

Postviewswidget

Örnek eklenti kurulumu..:
eklenti kurulumu

Eklentinin Tükçe 1.50 versiyonunu buradan (boxnet) indirebilirsiniz..

(Dosyada LesterChan‘ın yazmış olduğu 5 eklentinin daha, şu an ki Türkçe son sürümleri bulunmaktadır. Dosyada bulunan eklentiler: WP-Stats, WP-Useronline, Wp-Sticky-WP-Ban, WP-Postviews, WP-Pagenavi..)

Daha fazla bilgi için buraya bakınız..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

12 Yorum -“WP-PostViews 1.50 (Türkçe)”

 1. Cafer yazmış:

  Merhaba,
  Bu eklentiye aylık sınır koyamıyor muyuz?
  İstiyorum ki her istasistikler aylık gösterilsin.
  Teşekkürler.

 2. Benim video sitem var. Orda ben anasayfasına toplam izlenme sayısı diye bi yer yazmak istiyorum ama kodları yok.

  get_var(“SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->comments WHERE comment_approved = ‘1’”); if (0 publish.” Videoya “.$xclusive_yorum.” yorum yapılmıştır.” ;
  ?>

  Bu şekil bi kod var elimde yazı sayısı ve yorum sayısı yazıyor bideo okunma sayısı olsun istiyorum.

 3. Bu eklentiyi uzun süredir kullanıyordum. Doğru çalışıyordu ancak tema değiştirdikten sonra saymamaya başladı. Anlayamadım sorunu , kodu da eklediğim halde yeni temaya olmuyor. Sebebi ne olabilir acaba ?

 4. salih yazmış:

  Selam size bu eklenti hakkında bisey sorucagim ben sitemde dizileri ile sayfalama yapıyorum KISIM KISIM ama sayac ornek olarak 1. kısımı izleyip 2. kısımıa gecince 1 izlenme daha artiriyor http://www.siteadi.com/yerlidizi/ezel-1-bolum-izle/2 oldugu için bunu ayri sayfa olarak sayiyor mantiken haklı 2.ci sayfa farklı oluyor bunu nasil duzeltebilirim acaba?

  • Aleyküm selam..

   Maalesef bilmiyorum, her yerde bu tür tekinik bilgilere sahip olmadığımı yazmışımdır, hakkımda sayfamda da yazdığım gibi kodlama vb bilgim yok..

   Bu tür sayım yapan, kayıt tutan sunucu düşmanı eklentileri 2 yıla yakındır kullanmıyorum, tavsiyem siz de şart olmayan eklentileri kullanmayın..

   Yardımcı olamadığım için üzgünüm, eklenti anasayfasında sorununuzu dile getirin diyeceğim ama eklenti yazarı da artık ilgilenmiyor diye hatılıyorum..

 5. Ellleriniz dert görmesin..

 6. Selamunaleyküm Hocam
  Wp-PostViews eklentisinden ziyade bu işi yapan bir eklenti varmı acaba? Sitemin footer kısmına, haftanın en çok bakılan konusu, bugün en çok bakılan konuları gibi yapmak istiyorum bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

  • İşerim nedeniyle 8,9 aydır internet ve WordPress’den uzağım..

   Bu nedenle istediğiniz türde bir eklenti ya da çözüm var mıydı, hatırlamıyorum.

   Ama; sitenize yük bindirecek, başka bir deyişle veritabanında sorgu yaptıran her şeyden uzak durmanız sitenizin performansı açısından iyi olur..

   Hayırlı geceler..

 7. Merhaba
  Acaba botları da sayaça ekliyor mu? Botları anlayabiliyorsa çok güzel olur. Sitede “bu yazı bu kadar okunmuş” diye altta güzel durabilir. Eklenti paylaşımı için teşekkürler.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <