WordPress için dünya çapında geliştirilen binlerce tema vardır. WordPress tema kaynaklarından indirdiğimizbir temayı kurmak için öncelikle FTP aracılığıyla tema dosyalarını sunucuya yüklememiz gerekiyor. İndirdiğimiz temanın içeriğini sitemiz /wp-content/themes dizini altına yükleyip yönetim panelinde

sitemiz/yönetim/tasarım/Temalar menüsünden temayı seçerek sitemizin görünümünü değiştirebiliriz.

Bazı temalarda ek özellikler bulunur, bu özelliklerin ayarlarını yapabilmek için genelde bu şekilde
bir temayı etkinleştirdikten sonra yönetim panelinde Temalar menüsünün yada ayarlar veya yönet
altında yeni bölümler açılır, bu bölümlerden gerekli ayarlar yapılabilir.

Bazı temalarda ise birkaç eklenti desteği ile beraber geliyor. Bu temalarda belirttikleri eklentiler için
gerekli olan kodlar hazır yerleştirilmiş oluyor. Bu tür temaların düzgün çalışması için belirtilen
eklentilerin de kurulması ve temaya kod eklenecekse eklenmesi gerekir.

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

14 Yorum -“WordPress tema kurulumu (video)”

 1. WordPress Tema Kurulumu bilsi çok işime yaradı bilgi için çok teşekkür ederim

 2. Tanju yazmış:

  Hocam onu hallettim de bi sorunum var.Temadaki sayfalar ( iletisim vs. ) alt alta cıkıyor onu nasıl yan yana yapabilirim.

 3. Tanju yazmış:

  Merhaba.Madem konu açılmış bende aynı sorundan madurum buraya yazıyorum affola.Bir sürü tema denedim ve çoğu wp eklentilerini kabul etmiyor.Kullandığın temanın adını veya download linkini verirsen çok makbule geçer şimdiden tesekkür ediyorum.

  • Merhaba;

   Kullandığım halini buradan indirebilirsiniz.. Tema adı DarkSky..

   Siz de sağolun..

   • Tanju yazmış:

    Tesekkür ediyorum ilgin icin hocam.Yaklasık 1.5 saattir siteni inceliyorum aradıgım bu sanırım 🙂 tasarımın büyük bir bölümünü aynı yapmayı düsünüyorum bu sizin icin bir sorun olur mu ?

    Hocam birden bu temanın wp’si ingilizce türkçe yapabiliyor muyuz, birde nerelerini düzenlemem gerektiğini ufak bi ipucu verirsen cok sevinicem yardımın için çok tesekkürler yolun açık olsun inşallah..

    • Sorun olsa iletmezdim 🙂 .. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz..

     Anlamadım; wp’si ingilizce ne demek..

     Temayı nasıl kişiselleştireceğinizi de soruyorsanız bu tecrübenize ve size kalmış, hiç bir yerine ellemeden de kullanabilirsiniz, mesela yan menüde bulunan kategoriler gibi alanların yazı büyüklüğü çok fazla, küçültmek istiyordum bir türlü elim değmedi..

     Bir de; Yan tarafda bulunan kayan menü için tema içinde bulunan sss adlı klasör içindeki dosyaları düzenlemelisiniz, tema header.php dosyası için benim site adresimi aratıp kendinizinki ile değiştirmeli, reklam kodları yerine de kendi reklam kodlarınızı koymalısınız, sanırım sidebar.php ve header.php de olmalılar..

     Siz de sağolun..

 4. Merhaba, Ben yönetimden eklenti yükledim ve etkinleştiriken hata verdi.
  Şimdi siteye ve wp-admin’e giremiyorum ve görüntelenemiyor. Bu hatayı nasıl düzelteceğimide bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

  Saygılar…

  Hata:Fatal error: Cannot redeclare widget_ara_randomposts() (previously declared in /var/sites/arifira.com/monavis/wp-content/plugins/random-posts-widget/randomposts.php:198) in /var/sites/arifira.com/monavis/wp-content/plugins/random-posts-widget/randomposts.php on line 198

  • Başka bir arkadaş için yazmıştım, sizin işinize de yarar..

   Merhaba;

   Öncelikle, HİÇ BİR ZAMAN otomatik güncelleme yapmamanızı, her zaman elle güncelleme yapmanızı öneririm, otomatik güncelleme yaptığınızda sıkıntı yaşama ihtimaliniz çok yüksektir.
   Bu işlemi yaptınızda yine çalışmıyorsa;
   Önce, Nextgen Galley eklentisini devre dışı bırakın, sonra sunucunuzdan silin, buradan indirebileceğiniz Clean Options eklentisi ile veritabanınızı temizleyip yeniden Nextgen Gallery kurulumu yapıp slaytı tekrar deneyiniz, (Clean Options’u kullanırken dikkatli olun, silinecek verilerin listesini iyi inceleyip, silinmesini istediğiniz verileri doğru işaretlediğinize, örneğin kullandığınız başak bir ekelntinin, veya temanızın ayarlarının silinmediğine emin oldukdan sonra eklentiyi çalıştırın)..
   Bu işlem sonrası sorununuz kalmaması gerekir, tabii ki otomatik güncelleme işlemi WordPress’inize kalıcı bir zarar vermediyse..
   Hayırlı geceler..

 5. Tanıtım videosu için çok teşekkür ederim..

  Çok yardımcı oldu..

 6. emre yazmış:

  buraya yazdım özür dilerim başka bir yer yoktu bulamadım… sorunum bende sizinle aynı temayı kullanıyorum wordpress sitesine yazdım ordan bir cevap gelmeyince buraya yazsam yeri değil ama…

  Konun altındaki sharethis butonunu türkçe yapamadım
  birde yorumlarda kullanıcı adı üstüne gelince quote ve edit butonlarını türkçe yapamadım siz yapmışsınız nerden yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz..
  saygılar…

  • Estağfurullah.. Sorun değil..

   Buradan temanın Türkçeleştirilmiş dil dosyalarını indirebilirsiniz, mo uzantılı dosyayı temanızın lang klasörü içine atarsanız temanız Türkçeleşecektir.

   Dosyalardan po uzantılı olan düzenlenebilir olandır, Türkçeleştirmeyi kendinize göre yapmak isterseniz bakınız..

   Sharethis ifadesini ve yorum alanında geçen Edit ifadesini temanızın function.php dosyasından elle değiştirmelisiniz, diğer ifadeleri dil dosyası Türkçeleştirecektir.

   Saygılarımla, hayırlı geceler.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <