Rotating Posts 1.0 Türkçe

Rotating Posts eklentisi Mark Inderhees tarafından yazılmış.

Türkçeleştirmeye çalıştığım dördüncü slayt ve manşet eklentisi.

Rotating Posts

Eklenti ile yazılarınızı manşet olarak gösterebilir, yazılarınızın slayt olarak izlenebilmesini sağlayabilirsiniz.

Rotating Posts

Eklentiyi ben denemedim, eklentinin dil dosyaları olmasına rağmen, bu dosyalar bozuk olduğu için Türkçeleştirmeyi eklenti ana dosyaları üzerinde yapmak zorunda kaldım, bu da çok uğraştırınca eklentinin detaylarını inceleyemedim, ama ayarlarından, kodlarından ve resimlerde de görebileceğiniz örnek manşet alanından çok kolay bir eklenti gibi bir izlenim doğuyor.

Rotating Posts

Eklenti ileri derecede kişiselleştirebilme imkanı sunuyor, eklenti tercihleri sayfasından bu seçenekleri görebilirsiniz, mesela; manşetde kullanacağınız yazıları, ister tüm kategorilerden, ister tek bir kategoriden alabiliyorsunuz, ama eklentinin en güzel yanı, kendi kişisel css dosyamızı oluşturabilmemiz, biraz css bilginiz varsa neler yapabileceğinizi alt resimde görebilirsiniz.

Rotating Posts

Eklentinin oluşturduğu manşet alanını, yazı veya sayfa oluştururken, ya da temanızın php uzantlı dosyalarınıza kod ekleyerek anasayfanızda, yan menünüzde kullanabilmeniz münkün, bunun için gerekli kodları eklenti dosyasında bulunan beni oku dosyasında görebilirsiniz.

Eklentiyi sitemiz/wp-content/plugins klasörüne gönderip sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra sitemiz/başlangıç/ayarlar alanında Manşet sekmesinden tercihlerimizi belirliyoruz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Bu işlem sonrası slayt gösteriminde önizleme resmi kullanabilmeniz için slaytda görünecek yazılara özel alanlardan resim eklemelisiniz, alt resimde özel alanların kullanımını görebilirsiniz, detaylar için eklentinin tercihler sayfaına bakınız.

Özel alanların kullanımı (resimli – örnek)..:
(Anahtarı bir kez kullandığımızda WordPress bunu hafızaya almaktadır, daha sonraki resim eklemelerimizde özel alan bölümünde bulunan butonu ile aynı anahtarı kullanabiliriz..)

Eklenti ile oluşturulmuş manşetler için buraya ve buraya bakınız, eklentinin 1.0 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet), indirebilirsiniz.

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

4 Yorum -“WordPress slayt yazı – manşet eklentisi (Türkçe) 4”

  1. serdar yazmış:

    merhaba ben yapamadım yorum yaparken kullandığım mail aynı zamanda da msn adresim yardım ederseniz çok mutlu olurum

  2. şimdi uğraşıcam, umarım becerebilirim. çok teşekkürler emeğinize sağlık.

  3. çok güzel olmuş abi eline sağlık. Keşke temanın şekli uygun olsada bende kullansam. Çunku ben cok sevıyorum bu tarz slide haber gecıslerını. Bi ara Bloggerda Featured Content gallery ile çok uğraşmıştım. ama onda herşeyı her yazıyı manuel eklıyorsun zahmetlıydı ama güzeldi. Özellikle spor haber ve magazin siteleri için ideal bir eklenti.

    • Siz de sağolun.

      Temana uyarlayabilirsin, yazıda da yazdığım gibi eklenti css dosyasını değiştirerek çok güzel sonuçlar elde etmek mümkün.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <