Eklentinin 1.5 sürümü çıktı.. Eklentinin önce ki sürümünde yaşanan slayt boyutu sorunu, bu sürümde bulunan hazır şablonlarla aşılmaya çalışılmış, eklentiyi kurduktan sonra eklenti ayarları sayfasından size uygun slayt boyutunu seçiyorsunuz..

Post Hightlights 0.4 (Türkçe) Geçen hafta Türkçeleştirdiğim Futured Content Gallery eklentisinin benzeri olan Post Hightlights eklentisi Leo, Pedro Germani biraderler (sanırım biraderler) tarafından yazılmış, bu eklenti ile de sitemizde bulunan içerikden yani yazılarımızdan oluşan slayt gösterimi yapabiliyoruz, başka bir deyişle sitemizin üst kısmında bir yerde (siz yan menüde de kullanabilirsiniz) sürekli değişen haberlerin olduğu manşet alanı oluşturabiliyoruz..

1.5 sürümü tercihler sayfası..:
Slayt eklentisi

Bu eklenti (0.4 sürümü.. Yeni sürümü denemedim) Futured Content Gallery eklentisinden daha kolay kullanım sunmasına rağmen kullanılan resimleri otomatik büyütmesi ve slayt yüksekliğinin ayarlanmasına izin vermemesi nedeniyle Futured Content Gallery’den geride kalıyor..

Eklentiyi sitemiz/wp-content/plugins klasörüne gönderip sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/yönet/Post Hightlights alanından eklenti ayarlarımızı (slayt boyutu,slayt değişim süresi, slayt arkaplan rengi) yapıp, ayarlarımızı kaydediyoruz..

Örnek eklenti kurulumu..:

Slaytda görünecek yazılarımızı seçmek için, sitemiz/başlangıç/yönet/yazılar alanına gidiyoruz, burada bulunan yazı listemizin sağ tarafına yerleşen Hightlights sekmesinden; slaytda görüntülenecek yazıları, slaytda kullanılacak resmi yada resimleri, slayt başlığını belirliyoruz, (yapılan değişiklikler fareyi boş bir alana tıklayınca otomatik kaydediliyor)..

Son olarak; <*?php if(function_exists("insert_post_highlights")) insert_post_highlights(); ?*> kodunu (* işaretleri olmadan) tema dosyalarımızda slaytın görünmesini istediğimiz yere ekliyoruz, şimdi sitemizde oluşturduğumuz manşet alanının, slaytın, içerik galerisinin her neyse 🙂 görünümüne bakabiliriz..

Eklentinin 1.5 sürümünü buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 0.4 sürümünü Türkçe olarak buradan (rapıdshare), buradan (divshare) indirebilirsiniz..

Dip not..: Eklenti (0.4 sürümü) slaytda kullanılan resimleri otomatik olarak büyütüyor, ben denemedim ama; bunu bir nebze azaltmak için resim boyutlarınızı slaytdan biraz küçük tutmayı deneyebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

17 Yorum -“WordPress slayt yazı – manşet eklentisi 2 (Türkçe)”

  1. çok faydalı bilgiler için teşekkürler

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <