Datafeedr Random Ads Plugin 1.1 Türkçe

Datafeedr Random Ads Plugin eklentisi datafeedr.com tarafından yazılmış.

Eklenti, sitenizde rastgele reklam yayınlayabilmenizi sağlar. Bileşen (Widget) desteği de vardır. İsterseniz rastgele metin, resim ve flash gösterimi de yapabilirsiniz.

Eklentinin kurulumu meşakkatli gibi görünmesine rağmen kolay.

Wordpress rastgele reklam eklentisiWordpress rastgele reklam eklentisi

İndireceğiniz dosyada bulunan ads adlı klasörü siteniz/wp-content içine gönderin, datafeedr-ads.php adlı eklenti dosyasını siteniz/wp-content/plugins içine gönderip, siteniz/başlangıç/eklentiler alanından eklentiyi etkinleştirin.

Wordpress rastgele reklam eklentisi

ads klasörü içine gidip .txt uzantılı dosyalarda bulunan hazır reklam kodlarını inceleyin, orada da göreceğiniz gibi, .txt uzantılı dosyalara reklam kodlarımızı veya rastgele neyi göstermek istiyorsak onu yazıyoruz, reklamların arasında | işaretinin olması gerekiyor.

Reklam kodlarımızı yazıp, .txt uzantılı dosyaları sunucumuza gönderdiğimiz ads klasörü içine üstüne yazdırarak atıyoruz.

Wordpress rastgele reklam eklentisi

Şimdi yapmamız gereken, eklenti kodlarını reklamın görünmesini istediğimiz yere ait tema dosyasına eklemek, temanızda kullanacağınız kodlar indireceğiniz dosyada bulunan ornek.php dosyasının içinde mevcut.

Burada ki açıklamlarım ve resimli açıklamalar eklenti dosyaları içinde de mevcut, indireceğiniz dosyada bulunan beni oku.txt dosyasından adım adım gidebilirsiniz.

Eklentinin bileşen yani widget desteği de var, bileşenlerde reklam vs kullanmak için ads klasörü içinde bulunan .txt uzantılı dosya adını bileşende kullanmanız gerekiyor, dosya adı rek_lam.txt ise; bileşen alanında rek_lam ifadesini kullanmalınız.

Wordpress rastgele reklam eklentisi

İsterseniz reklam yerine, metin, resim ve flash gibi başka öğeleri de kullanabilirsiniz. Eklenti yazarının hazırladığı detaylı kurulum kullanım videosu için buraya bakınız.

Eklentinin 1.1 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu..:
eklenti kurulumu

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

6 Yorum -“WordPress rastgele reklam eklentisi”

 1. deniyeceğim inşallah yapabilirim

 2. böyle güzel bir bigi icin teşekür ederim

 3. selamün aleyküm hemşerim. inşaallah iyisindir. Şimdi sorulara geleyim.

  1. bu eklenti clean options le temizleme yaptığımda kodlar kayboluyormu yeniden yazmak gerekmiyorsa iyi bir eklenti olur.
  2. wordpress forum sitesinde mesaj yazamıyorum. Nedenini öğrenebilirmiyim. Bunu size soruyorum çünkü siz de orada sorumlulardan birisiniz sanırım.
  wordpress kullanıcı adım subasilicvt olarak kayıtlıydı. Ayrıca bilgi verilmeden neden forum da engelleniyorum anlamış değilim. Tek yaptığım bazı bildiim yad zda olsa anladığım konularda soru soranları aydınlatmak olmuştur. Bu yazımın lüzumsuz kısımlarını silebilirsiniz.

  • Aleykümselam.

   1. Eklenti ile ilgili bilgileri konuda verdim, sorunuzun cevabıda konuda mevcut.

   Ek olarak eklentinin yeni sürümlerini Türkçeleştrimedim, çünkü Allahın günü yeni sürümü çıkıyor, eklentinin yeni sürümlerinde yeni özellikler, yeni kısımlar var, ama kullanımı aynı, resimde görünen gibi kullanırsanız bir sorun olmaz.

   2. WordPress Türkiye’nin sahipleri forumla bir aydır ilgilenmiyorlar, tam nedenini ben de bilemiyorum.

   WordPress Türkiye 2 ay önce saldırya uğramıştı, site sahipleri bu nedenle kırılmış olabilirler.

   Sizi engellediklerini sanmam, bende foruma mesaj gönderemiyorum, çünkü forum ve WordPress Türkiye veritabanı çökmüş durumda, yani size özel bir engelleme söz konusu değildir.

 4. Hocam elinize emeğinize sağlık. İlk defa Wp kuruyorum ve bu eklentiler-anlatım-görsellik Wp nin kendi sitesinde bile yok.

  Size sonsuz tşk.lerimi sunuyor çalışmalarınız devamını diliyorum.

  Sağolun varolun…

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <