Photoders’in sahibi Çağan abi (Hem 52 yaşında hem pfotoshop uzmanı Allah, Allah 🙂 ) için 3 gündür iletişim formu eklentisi arıyorum, arayayım bir yerim mi şişer dedim, deneye deneye kafam gözüm şişti.

Bir tane çalıştıramadık, dün en son Dagon Design‘in DD-Formmailer, eklentisini denedim, kendi sitem de 2.2.2 ile çalıştı.. Evet doğru tahmin ettiniz, Çağan abinin sistemi 2.2.3 olduğundan mıdır, orada çalışmadı, Çağan abiye; abi zaten 2.3 çıkıyor, sen 2.3’e güncelleyince her halukarda bu işi çözeriz dedim, o da; olur dedi.

Ama içime bir his düştü bu eklenti 2.3 ile de çalışır, dedim, WordPress Türkiye‘den, şimdilik ingilizce olsada WordPress 2.3’ü indirdim, yerelde eklentiler hata verebildiği için bir de, kapasiteli bir denesite kurdum, hislerim beni yine yanıltmamıştı, evet, 2.3 ile de çalıştı, gözlerim doldu..

Bu sefer içimden bir ses; Türkçeleştiremediğin eklenti senin değildir, dedi, hay içime derken, hapı yuttuk Türkçeleştireceğiz, dedim, içses; evet, dedi.. Mecburen sözümüzü tuttuk, Türkçeleştirdik, çünkü; eklentinin gelişmiş özellikleri gayet detaylı ve kullanışlı..

Eklenti ile;

İstediğimiz sayıda mail adresi ile istediğiniz sayıda iletişim sayfası oluşturabiliyoruz,

Eklentide istenmeyen mesajları engelleyici güvenlik kodu mevcut, (isteğe bağlı devre dışı bırakılabiliyor, ve GD kütüphanesi gerektirir)

Güvenlik kodu resminin görüntülenmeme ihtimaline karşı, resmi jpg, png, gif formunda görüntüleyebilme.

Güvenlik kodu resmi, görünümünü kişiseleştirebilme,

İsteğe bağlı otomatik geri cevap özelliği,

Değiştirilebilir otomatik cevap metni,

Çoklu dil desteği,

Çoklu alıcıya mail gönderme özelliği..

Benim çözemediğim bir çok özelliğin yanı sıra,<!– ddfm1 –> gibi basit bir kodu, yazı editörümüzde kod sekmesine geçerek, yazı veya sayfa oluştururken kullanarak, çok kolay iletişim formları oluşturabiliyoruz, bir kaç mail adresi ile çok sayıda iletişim sayfası oluştururken, kodda ki rakamı değiştirerek, bunu yapmak mümkün, örneğin; <!– ddfm2 –>, <!– ddfm3 –>, gibi..

Burada WordPress 2.2.2 ile burada da WordPress 2.3 ile kurulu sitelerde test edebilirsiniz, evet sadede gel, bir eklenti Türkçeleştirmişsin, esir aldın dediğinize dair duyumlar alıyorum, buyrun; buradan rapıshare, buradan divshare, yada buradan viranshare’den indirebilisiniz (Üstüne üstlük, 29kb, Allah, Alllah:) )

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

4 Yorum -“WordPress İletişim eklentisi (Türkçe)”

  1. Ellerinize saglık güzel bir iş yapmışsınız

  2. Sağol Hocam Bunu Arıyordum

  3. Sunucunuzun e-posta gönderimi özellikleri açık mı, öğreniniz, bunun için WordPress Türkiye’de SMTP kelimesi ile çözüm arayınız, eklenti WordPress sürümünüzle uyumlu mu kontrol ediniz..

    http://www.wordpress-tr.com/forum/topic/1468#post-35462 adresinden, şu an kullandığım iletişim eklentisi ve e-posta gönderimine dair bilgilere ulaşabilirsiniz..

  4. Hocam kurdum ama göndermiyor :S

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <