iframe embed

Deskera tarafından yazılan Embed Iframe eklentisi ile sayfa veya yazılarınıza harici siteleri pencere içinde iliştirebilirsiniz. Böylece sayfa içinde sayfalar oluşturabilirsiniz.

Eklenti kullanımını ve sonucunu resimde daha net görebilirsiniz.

IFrame embed

Bu yazıya iliştirdiğim sayfa (bu eklentiyi halen kullanıyorsam):Eklentiyi siteniz/wp-content/plugins klasörüne gönderip siteniz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra kullanabilirsiniz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Eklentinin 1.0 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin yaptığı işlemi, eklenti kullanmadan php uzantılı dosyalarınızda uygulamak için Gezginler’den yaptığım alıntıya bakabilirsiniz.

Iframe, sayfa içlerinde yer alan başka sayfalara ait pencerelerdir. Dilediğiniz her sayfayı diğer sayfalarla ilişkili olarak kullanabilirsiniz. Peki nasıl kullanacağız:

<*IFRAME name=”frame_ismi” src=”frameadresi.html” width=”600″ height=”115″ scrolling=”no” frameborder=”0″ marginwidth=”0″ marginheight=”0″><*/IFRAME*>

ya da;

<*IFRAME name=”öge_adı” src=”iç_dosya.htm” width=”250″ height=”365″ scrolling=”no” frameborder=”1″ marginwidth=”0″ marginheight=”0″><*/IFRAME*>

name tagıyla pencere adını, width, height değerleriyle boyutları ayarlıyoruz, scrolling ile yanda scrollbar oluşup oluşmamasını, frameborder ile kenarlık kalınlıklarını belirleyebiliriz.

Iframe kısmına link vermek için Link şeklinde target kısmına frame için kullandığımız ismi yazarak yapabiliriz.

Iframe’ler arama motorları tarafından indekslenmediği için <*noframe>içeriğimiz buraya<*/noframe> taglarını kullanarak frame hakkında arama motoru botuna yardımcı olabiliriz.

* ları siliniz.

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

7 Yorum -“WordPress Iframe eklentisi”

 1. Semih yazmış:

  Kullandım ve işe yaradı, teşekkür ederim. Ama şu tırnak işaretlerinin “…” şeklinde düzeltilmesi gerektiğini bulmam biraz zaman aldı.
  Fakat söylemeden edemeyeceğim. Biraz kendinizi beğenmiş olabilir misiniz? Kurallar falan koyuyorsunuz, “git şurayı araştır” falan diyorsunuz… Nedir yani, söyleyiverseniz ne olur ki? WordPress resmi sitesinde de böyle davranıyordunuz. Kusura bakmayın ama, az saydırmamıştım içimden…

 2. haneden yazmış:

  piyasada mevcut eklentiden çok daha güzel bir eklenti. gerçekten çok teşekkür ederim. en güzel olanı da widht high seçeneklerinin olması
  teşekkürler

 3. ali yazmış:

  bu eklentiyi menüde de kullanabilir miyiz? mesela ben bağlantılar diye bir açılır menü oluşturdum. o menüye de buranın linkini verdim ve o linke tıklanınca da benim ana sayfamda iframe içinde gözükmesini istiyorum. Nsıl yapabilirm? tşkler

 4. awakado yazmış:

  Sabit bir sayfa veya yazıyı çekmek ?

  Nette baya araştırdım ama sonuca ulaşamadım.

  Yapmak istediğim şu; örneğin wp üzerinde hakkımda sayfasını ya da herhangi bir kategori altındaki seçtiğim yazının tamamını (başlığı değil) başka html bir sayfaya iframe ile göstermek ya da php ile include etmek istiyorum.

  Bu konu hakkında kısa bir yol önerebilirmisiniz?. teşekkürler.

 5. Enjoy yazmış:

  Çok teşekkürler, böyle birşey arıyordum.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <