Xspf_player 3.4a (Türkçe)

XSPF Medya player

Jose Rodriguez (a.k.a. Boriel) tarafından XSPF Flash Player kullanılarak geliştirilen Xspf_player eklentisini kullanarak WordPress ile kurulu sitelerinizde mp3 uzantılı dosyalarınızı yayımlayabilirsiniz..

Medya player
Medya player

Eklentinin 3.2 sürümünü daha önce Türkçeleştirmiştim, bu son 3.4a sürümü WordPress 2.7 ile de çalışıyor, ama WordPress 2.7 için elden geçirilmemiş..

Medya player

Eklentinin;

 • Yazı editörüne eklenen buton ile kolay kullanım,
 • Medya dosyanıza resim iliştirme,
 • Playlist oluşturma,
 • Playlist’de sıralama yapabilme,
 • Medya dosyaları için kategoriler oluşturabilme,
 • Hem yazı – sayfa içinde hem php uzantılı dosyalarda gösterim,
 • Medya dosyalarının otomatik başlatılması,
 • Medya dosyalarının sürekli tekrar ettirilmesi,
 • Oynatıcıyı, küçük, büyük, sadece buton, ya da buton + menü olarak kullanabilme,
 • Harici oynatıcılar kullanabilme,
 • Oynatıcı renk ve boyutlarını kişiselleştirebilme,
 • Medya dosyalarına link verebilme…

gibi bir çok güzel özelliği var;

Medya player

Eklentinin kullanımı çok basit, eklentiyi siteniz/wp-content/plugins klasörüne gönderip siteniz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, siteniz/ayarlar/XSPF alanına gidin, tercihlerinizi belirledikten sonra, siteniz/araçlar/XSPF alanından dosyalarınızı ekleyin, medya dosyalarınızı yazı – sayfa ve php uzantılı dosyalarda kullanmak için gereken kodları eklenti açıklamaları sayfası ve indireceğiniz dosyada bulunan beni.oku dosyasında bulabilirsiniz..

Daha fazla bilgi ve fikir edinmek için üstde verdiğim link ve resimlere bakınız..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Eklentinin 3.4a sürümünü buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

11 Yorum -“WordPress için mp3 çalar (Türkçe)”

 1. merhabalar. Xspf_player lie başka sayfaya geçtiğimizde muziğin kesilmemesini saglamak mümkün mü? Autoresume diye bir özelliği varmış ama nasıl işler bilgi sahibiyseniz paylaşır mısınız? Teşekkürler.

 2. Teşekkürler

 3. paylaşımınız için çok ama çok teşekkürler benim sorunum mp3ler mozilla haricinde hiçbir tarayıcıda çalışmıyor olması ben albüm olarak ekliyorum siteme ve embed codu ile eklemem olabilirmi sebebi ?

  • Bu eklentide bahsettiğiniz sıkıntı var, bu sorunun çözümü için ileri derecede kodlama bilen birinin müdahelesi gerekiyor, benim bu yönde bilgim yok, ya başka eklenti kullanın ya da eklenti anasayfalarında çözüm arayın..

 4. Merhaba ;

  Ben bu verdiğiniz eklentiyi denedim fakat admin panelinde eklentiyi aktifleştirmek için gelmiyor..

  Sanırım sürümden kaynaklıyor.Bunun 2.8.5 için nasıl uyarlayabiliriz..

  • Eklenti yazarı geliştirmeyi çoktan bıraktı, ama ben 2.8.5 ile kullanıyorum..

   Eklentiyi doğru adımlarla kurmaya çalıştığınıza emin olun.

   Uyarlama; ileri derecede PHP ister, zor iş..

 5. iyi akşamlar,,,
  hocam ben bu eklentiyi kurdum. Dediğiniz gibi indirdiğim eklenti içindeki klasörden sadece xspf_player klasörünü attım. Ve daha sonra anlattığınız gibi ayarları yaptım. Ve sunucumda bulunan bir mp3 dosyası için uzantımı şöyle url kısmına ekledim(MP3 Track URL:):http://www.asyabal.com/wp-content/uploads/2009/03/mp1.mp3 diye yazdım. Çünkü dosyam burada. Sanatçı ve başlık kısmına mp3 diye yazdım(buraya yazacaklarım önemli mi). Sidebar kodunuda ekledim anasayfada görüntüsü var ama ses yok. Yardımlarınız için teşekkurler

  • Hayırlı geceler.

   Müzik dosyası linkinin doğru olup olmadığını anlamak için; kullandığın adresi tarayıcının adres satırına yazıp enter’a bas, mp3 bilgisayarına iniyorsa adres doğrudur.

   Sanatçı vs şart değil, başlık ve dosya linki yeterli.

   Eklentinin kurulum ve kullanımına dair resim ve açıklamalarımı tekrar inceleyin, sorduğunuz sorunun cevabı orada da mevcut.

   Her şey doğru ve hala parça çalmıyorsa, tema veya eklentilerinizde bulunan kodlarla bu mp3 eklentisi çakışıyor olabilir, sunucunuzda da sorun olabilir, sunucu için, buraya da bakın.

   Siz de sağolun.

 6. hocam diğer eklentiyi yapmasını becerdim. ama diğer eklentinini boyutları küçülmüyor. bunda öyle küçülme imkanı var. ben anasayfada bir köşeye koymak istiyorum o yüzden ufaltmam gerekiyor diğer eklentide böyle bir özellik(Nazdrave-MP3) yok sanırım. Eğer küçültme gibi bir imkanım varsa bununlar uğraşmıyayım. bundaki zip dosyayı indirdim. içinde beş tane ayrı ayrı dosya çıktı , beni oku gibi bir dosya da yok … o indirdiklerimde eklentiyi çalıştırmadı. iyi geceler

  • İndirdiğiniz klasörde bulunan xspf eklenti klasörü içindeki xspf_player klasörünü sunucunuz/plugins’e gönderip, siteniz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirmelisiniz.

   Kusura bakmayın yanlış link kullanmışım düzelttim.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <