Eklenti dosyalarını sitenizin kurulu olduğu sunucunuz /httpdocs/wp-content/plugins klasörünün içine atın, (httpdocs kısmı bazı sunucularda publichtml diye adlandırılmış olabilir) daha sonra siteniz/yönetim/eklentiler bölümünden eklentinizi etkinleştirin.

Yükleyeceğiniz eklentiyi ilk defa yüklüyorsanız mutlaka yardım dosyasını (readme) okumalısınız.

Bazı eklentiler ek işlemler gerektirebiliyor, örneğin; elle klasör oluşturma yada sunucuda başka alanlara ek dosya yüklenmesi gerekebiliyor.

Eklentileri kuracağınız bir test sitesi üzerinde deneyip, kesin kullanacaksanız o zaman asıl sitenizde etkinleştirmeniz, olası sorunlardan, deneyeceğiniz eklentilerin asıl site veritabanınızda yapabileceği hasar ve gereksiz veri oluşturma işlemlerinden korunmanızı sağlar..

image

Eklenti kurulumu.. canarkadaş..

Eklentinizi etkinleştirdiğinz zaman siteniz/başlangıç/ayarlar veya yönet alanında eklenti ayarları sayfaları oluşabilir, oradan eklenti ayarlarını değiştirin, tecihlerinizi belirleyin ve ayarları güncelleyin..

Bundan sonra eklentinin kullanımı için gereken işlemleri yapmalısınız, bu da eklentiye göre değişir, eklenti bilşenleri destekliyorsa siteniz/başlangıç/tasarım/bileşenler alanından sitenize eklentinin özelliğini ekleyebilir, yada eklenti yazarının beni oku dosyasında verdiği kodları temanıza elle ekleyebilirsiniz..

Video çok hızlı diyebilirsiniz, ama gif formatında ve 1.5 mb’dan küçük olması gerekiyordu, yazılı anlatım ile birlikte işe yarar sanırım :)..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

5 Yorum -“WordPress eklenti kurulumu (video)”

  1. güzel bir konuya değinmişsiniz merak ettiğim bir konuydu paylaşım için teşekkürler sitenizi takipteyim 🙂

  2. teşekkürler..

  3. video işime yaradı teşekkürler.

  4. Eve yazmış:

    Merhaba;

    Sol yanda kullandığınız hızlı menüyü paylaşabilir misiniz..

    Teşekkürler..

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <