WordPress 2.7 ile birlikte Wordpress Sticky eklentisi de tarihe karıştı, en azından 2.7’ye eklenen sticky, artık WordPress’le entegre gelen yazı sabitleme özelliğini geliştirmek için yeni bir eklenti yazılana kadar entegre yazı sabitleme özelliğini kullanacağız..

Wordpress sabit yazı

Daha önce WordPress yazılarımızı ana sayfa veya kategorilerde sabitlemek için eklenti kullanmamız gerkiyordu, şimdi resimde gördüğünüz gibi yazı yazma alanında editörün sağ tarafında bulunan “Görünürlük” alanında “Bu yazıyı ana sayfada sabitle” sekmesinden istediğimiz yazıyı ana sayfada sabitliyebiliyoruz..

Bunun yanı sıra, yazılarımızı düzenleme esnasında da sabit olarak atayabiliriz, sitemiz/başlangıç/yazılar/düzenleye girdiğimizde yazılarımızın listesi ile karşılaşıyoruz, burada yazı isimlerine faremizi yaklaştırdığımızda, yazıya dair yapılabilecek işlemler görünür hale geliyor, bu seçeneklerden “Çabuk düzenle” seçeneğine tıkladığımızda kayarak açılan alanda yazımıza dair işlemler görünüyor, burada yine sağ tarafta “Bu yazıyı yapışkan yap” seçneğini işaretleyip yazıyı güncellediğimizde yazımız ana sayfa da sabit olarak hep en üstte durur..

Wordpress sabit yazı

Arka arkaya sabit yazılar yayımladığımızda en son yayımlanan en üstte, diğer sabit yazılar onun altında, normal yazılar ise bu tüm sabit yazıların altında görüntülenir…

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

12 Yorum -“WordPress 2.7’de yazıyı ana sayfada sabitleme”

 1. Merhaba,
  Sabit yazı ilk yazı olarak değilde manşetin altında 2. ve 3 olarak göstermek mümkün mü?

 2. fatih yazmış:

  Merhaba, konu başlığına uygun değil ama iki sorum var. WordPress kullanıyorum. Ama php olarak değil…daha önce aldığım domaini , hostumdan eordpress adresime yönlendirdim. Bu şekilde direk com’lu olarak giriş yapıyorum. Sormak istediklerim ben siteye reklam almak ve tema üzerinde değişiklikler yapmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim. şuanki tema kabul etmiyor. yükseltmeler kısmında css, alan adı vs.. gibi ibareler var. ne gibi işlemler yapmalıyım. daha önce blogger daydım wordpresse geçince sıfırdan başlıyorum. teşekkürler…

 3. yavuz yazmış:

  Selamlar;
  Çözemediğim bir sorunum var daha baya gezdim ama çözüme ulaşamadım kolay anlaşılabilmesi için örnekle anlatayım.

  Dünya Kupası adında bir kategorim ve altında 1930 – 1934 gibi alt kategorilerim var.

  Temanın üst kısmında ana kategorim görünüyor mouse ile üzerine gelince alta doğru açılıp alt kategoriler görünüyor, buraya kadar istediğim gibi.

  Benim istediğim kullanıcı dünya kupası ana kategorisine girince sadece dünya kupası ile ilgili sabit yazım gözüksün bende ise bütün alt ketegori yazılarının özet kısımları gözüküyor.

  Anlatabildimmi bilmiyorum 🙂
  Yardımcı olursan sevinirim.

 4. Ben 2.7.1 e video eklemek istiyorum fakat html den video yu ekleyemiyorum . bu konuda ayrıntılı bilgi vermeniz mümkünmü ve wp de acemiliğim var 🙁

 5. Zaman zaman uyguladığım bir özellik wp’de. Fakat ben yapışkan yazının yazdığım yazıların istediğim bir yerinde sabit kalmasını istiyorum. Örneğin yapışkan yaptığım bir yazıyı en üstte değil de üçüncü yazı olarak göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapılır? Yardımcı olabilir misin?

  • Bu yöntem, yani WordPress’in kendi yazı sabitleme özelliği pek yeterli değil, bu eklentiyi kullanın, 3 yazıyı sıra ile sabitleyin, yazı tarihine göre ilk sabitlediğiniz hep üçüncü sırada kalır, gerektiğinde yazı tarihlerini düzenleyerek yazı sırasını belirleyin.

 6. Canarkadaş çok saolasın arkadaşım.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <