Ücretsiz. Hafif. Reklam içermez.

doPDF, kişisel ve kurumsal kullanımlar için ücretsiz olarak sunulan bir PDF dönüştürücüsüdür. Herhangi bir uygulamada “Yazdır” komutunu kullanarak karşınıza gelecek olan yazdırma penceresinde, doPDF sanal yazıcısını seçerek, kolay ve anında PDF’e dönüştürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Microsoft Word, Excel, Powerpoint gibi uygulamalarda, e-postalarınızda, önemli bilgi içerdiğini düşündüğünüz web sayfalarında tek tıklamayla dönüştürme yapabilirsiniz.

doPDF

PDF’e Dönüştürme İşlemi

doPDF6.2 yüklendikten sonra, Yazıcılar ve Fakslar listesinde sanal bir PDF yazıcı sürücüsü olarak listelenir. PDF’e dönüştürme işlemi için, dönüştürmek istediğiniz belgede yazıcı olarak doPDF’i seçmeniz yeterlidir. Bir belge açın (Microsoft Word, WordPad, Not Defreri veya başka bir yazılım kullanarak), Yazdır seçeneğini seçim ve yazıcı olarakta doPDF’i seçin. Dönüştürme işlemi tamamlandığında, size dosyanın nereye kaldedildiğini soracak ve işlemi bitirecek. Ardından varsayılan PDF görüntüleyici ile dosyayı açacak. Aşağıda Microsoft Word kullanılarak PDF oluşturma videosu bulunmaktadır:

Program kullanım videosu için tıklayınız..

Ücretsiz PDF dönüştürücünün temel özellikleri:

* Ücretsizdir – kurumsal ve kişisel bilgisayarlarda kullanılabilir.
* 64-bit desteği – 64-bit işletim sistemlerinde sorunsuz çalışır
* Ghostscript yok – 3. parti uygulamalara ihtiyaç duymadan [Ghostscript benzeri] dönüştürme yapar. Bunu kurulum dosyasının boyutundan anlayabilirsiniz.
* Özelleştirilebilir çözünürlük – 72dpi ile 2400dpi arasında seçim yapabilirsiniz.
* Öntanımlı / özel sayfa ebatı – Mevcut A4, A5, A6, Mektup, … şablonlarından seçebilir ya da özel sayfa ebatı belirleyebilirsiniz
* Aranabilir PDF’ler – PDF belgelerde arama yapılabilecek şekilde dönüştürme işlemi gerçekleştirir.
* Çoklu dil desteği – Şu anda desteklenen 20 dilden istediğinizi seçerek, arabirim dilini değiştirebilirsiniz. (çevirmenler ve diller)
* Gezegenin bir bölümünü kurtarmak ister misiniz? – Belgelerinizi kağıda yazdırmak yerine, neden PDF dosya oluşturarak gezegendeki ağaçları kurtarmayasınız?

doPDF ücretsiz bir PDF dönüştürücüdür, PDF görüntüleyici değildir. PDF dosyalarını görüntülemek için ücretsiz olan Adobe Reader’a ihtiyacınız var.

Buradan Türkçe anasayfasına gidebilir, yazılımı indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

5 Yorum -“Ücretsiz ve Türkçe PDF dönüştürücü”

 1. Hülya Ay yazmış:

  Teşekkürler

 2. messy43 yazmış:

  İnşallah bu program işe yarar

 3. ilyas yazmış:

  PDF dosyalarını word a dönüştürmek

 4. ali tırpan yazmış:

  güzel bir site yapmışsınız

 5. Bu programı indirmek makale yazımlarini internetten gondermek icin gereklidir

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <