mg12’nin yazmış olduğu Highslide4WP eklentisi; sitemizde Highslide efekti ile açılan resimler kullanabilmemizin yanı sıra yazı editörü ve yorum alanına eklediği butonlarla smiley kullanımınıda kolaylaştırır..

Highslide4WP 2.0 Türkçe eklentisinin etkinleştirilmesi sonucu yazı editöründe oluşan butonlar; Highslide efekti ile açılan resim ve smiley yani gülücük ikonlarını yazımıza kolayca eklememizi sağlar..

Ayrıca,

<*?php highslide_emoticons(); ?*>

ya da

<*?php if (function_exists('highslide_emoticons')) : ?*>
<*?php highslide_emoticons(true); ?*>
<*?php endif; ?*>

ya da

<*?php if (function_exists('highslide_emoticons')) : ?*>
<*?php highslide_emoticons(); ?*>
<*?php endif; ?*>

Kodlarda bulunan * ifadelerini silip sonra kullanmalısınız,.

kodlarınından birini comment.php dosyanıza ekleyerek, yorum yapanların kullanabileceği smileyleri yorum alanına ekleyebilirsiniz, bu sayede smileyler açılır pencerede görüntülenir, kullanıcılar smileyi yoruma eklemek için tıkladığında kapanır..

Eklentinin kurulumu..:

Eklentiyi siteniz/wp-content/plugins klasörüne gönderip siteniz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirmeniz sonrası kullanabilirsiniz..

Ekletinin 2.0 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Ekletinin 1.6.2 sürümünü Türkçe olarak buradan (Rapıdshare) buradan (Divshare) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

7 Yorum -“Resim ve smiley eklentisi”

 1. Canarkadaş abicim sorunumu hallettim teşekkür ederim smileylerin yorum kısmında eklenmemesi commets.php deki taployu oluşturan bir kelimeden kaynaklanıyormuş. Bir önceki yorumumuda onaylanmamış görünce yazmak istedim tekrardan . Şu durumda gereksiz bir soru olarak kalıcak onaylamadan önce okuyacağınızı bildiğim için sizden ricam bu yorumumla diğerini silmeniz. Gereksiz laf kalabalığı yapmış olmayayım. Bu arada gerçekten paylaşımlarınız çok yararlı özellikle benim gibi alt yapıdan anlamayanlar için. Ellerinize düşüncelerinize sağlık

 2. Canarkadaş abicim yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.
  Kalın ve siyah harflerle yazılmış yazı gözümün içine batarken (sanırım bugün kafam yerinde olmadığından) görememişim. Dediğiniz gibi yaptım ama smileyleri eklemiyor tıkladığım zaman. yazı editörü kısmında gayet sorunsuz kullanılıyor. yorum kısmındada aynı şekilde eklenebilmesi için acaba smiley eklentisimi eklemem gerekli_?

 3. Canarkadaş Abicim Merhaba.
  Öncelikle Eklenti için Teşekkürler.Açılır pencere şeklinde olması bir harika. Ben eklentiyi kurup etkinleştirdim. Admin panelinde yeni yazı yazma kısmında oldu kullanabiliyorum. Ancak Yorum kısmında comments.php ye eklemiş olduğum kod gözüküyor. Kodların her üçünüde denedim. sanırım ben yanlış satıra ekledim diye düşünüyorum. Nereye eklemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim abicim…
  Teşekkürler…

  • Merhaba.

   Eklentiyi epeydir kullanmıyorum, şu an net bir şey diyemiyorum, kodlarda bulunan * ifadelerini silip sonra kullanmalısınız, (ana yazıya da bu notu ekledim) olmadı; başka temalarda deneyin, temanızda bulunan kodlar buna neden oluyor olabilir, işlerim nedeniyle siteme bile uğrayamıyorum, şimdilik bu kadarını diyebilirim.

   Siz de sağolun.

 4. Eline sağlık üstad. Fakat bu eklentide sorun var bence.
  Bu arada Yeni site teması hayırlı olsun.
  Logoyu küçültebilirsen çok daha hoş olur böyle biraz kaba olmuş. Logo ve altına bir slogan daha önceki temandaki gibi. 🙂

  Kolay gelsin

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <