Register Plus

Skullbit tarafından yazılmış olan Register Plus eklentisi ile Kayıt sayfanızı kişiselleştirebilirsiniz, eklenti ile üye olanların kendi şifrelerini belirlemelerini sağlayabilir (kullanıcı şifresini belirlerken şifresinin güvenilirliğini gösteren bir güç göstergesinden yardım alabilir), Üye olanların zorunlu kabul etmeleri gereken, Üyelikden vazgeçme, Yayın Politikası, Lisans Koşulları gibi kuralllar ve bunlara ait alanlar, ayrıca size bağlı özel alanlar oluşturabilir,

Basit karakterlerden oluşan bir resimden, yada profesyonel güvenlik sağlayan reCAPTCHA sisteminden oluşan güvenlik sistemlerini kullanarak üyelik sırasında güvenliğinizi sağlayabilir, tıklanması zorunlu e-posta doğrulama mesajı özelliği ile e-posta doğruluğunu denetleyebilir (eklenti üye olanlara; unverified…. gibi özel kullanıcı isimleri vererek doğrulama linkine tıklanmadan girişleri engellemektedir, bu doğrulama linkine tıklanarak etkinleştirilmeyen üyelikleri otomatik olarak iptal eder), isterseniz İsim, Soyisim, Site, AIM, Yahoo IM, Jabber / Google Talk, Hakkında gibi alanları kayıt sayfasına ekleyebilir, bu alanların zorunlu doldurulmasını sağlayabilirsiniz..

Üst resimde bulunan güvenlik sistemini kayıt sayfasında kullanmanız için ; buradan üye olun, üyelik sonrası sizden site adresinizi girmeniz istenecek ve reCAPTCHA Public Key / reCAPTCHA Private Key adlı iki adet şifre verilecektir, bu şifreleri siteniz/yönetim/Register Plus alanında alt resimde görüldüğü gibi kullanıp eklenti ayarlarınızı güncellemeniz yeterlidir..

Eklentide aynı e-posta adresleri ile birden çok üyeye izin verme, üye olanlara gönderilen mesajı kişiselleştirebilme gibi daha bir çok özellik vardır, eklentiyi siteniz/wp-content/plugins klasörünüze yükleyip, siteniz/yönetim/eklentiler alanından etkinleştirdikden sonra siteniz/yönetim/ayarlar/Register Plus bölümünden kişisel ayarlarınızı yaparak bu özellikleri kullanabilirsiniz..

Eklentinin bir üstadımın isteği başka bir üstadımın desteği ile Türkçeleştirdiğim 3.5.1 versiyonunu buradan (Rapıdspread) yada buradan (Divshare) indirebilirsiniz.. (Bir kaç güne kadar WordPress Eklenti Dizini sayfasından da indirebilirsiniz..

Eklenti ile ilgili daha fazla resim ve ingilizce bilgi için buraya bakınız..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

15 Yorum -“Register Plus 3.5.1 (Türkçe son sürüm)”

 1. Merhaba eklenti ile yeni alanlar oluşturdum üye kaydı olurken bilgilerini giriyor ancak bu bilgiler nereye gidiyor bulamıyorum. Lütfen bilen varsa yadım edebilirmisiniz.

 2. koray yazmış:

  patron tekrar selam,

  register plus’ı sitemize kurduk. etkinleştirdik. ancak seninki gibi giriş sayfası nasıl oluşturabiliriz. bunun hakkında hiç bir bilgi bulamadım.

 3. Merhaba Canarkadaş abi.Şiir Sitemde register plus eklentisini kullanıyorum.Siteme kayıt olanların rütbelerini ise İçerik Sağlayıcı veya Yazar olarak belirliyorum.Üye olunuyor ancak üye olurken kullandığım Kullanıcı adı ile giriş yapılmıyor.unverified__4248ml07 bunun gibi kullanıcı adı alıyor.Ne yaptıysam düzeltemedim.Bunu düzeltecek bir önerin var mı ?

 4. Selamun Aleyküm Can Abi. Register Plus eklentisini kurdum dediğiniz gibi ayarlamaları yaptım ama sitede görüntüleyemedim kod filan yazıcakmıyım sidebara filan biraz acemiyim yarıdm ederseniz teşekekrü ederim

 5. arda sinan yazmış:

  iyi günler.
  reCAPTCHA Public Key / reCAPTCHA Private Key’deki şifreleri sitemde eklentiler/yüklü eklentiler/Register Plus alanında nereye yazacagım onu anlamadım ?

  • Merhaba;

   Eklentinin sitenizde oluşturacağı ayarlar sayfasında gerekli bölümü görmeniz gerekir, orası da, eklentiler/yüklü eklentiler/Register Plus uzantısı ile değil, ayarlar/Register Plus gibi bir uzantı ile ulaşılan bir alandır.

   Ayrıca benim Türkçeleştirdiğim versiyon çok eski olabilir, eklentinin WordPress sürümünüzle uyumlu versiyonunu (varsa) kullandığınıza emin olun.

   Hayırlı geceler.

 6. ömür yazmış:

  Selam ,

  Eklentiyi yayına aldığım sitede denedim.Ancak yine bir sonuç alamadım .Bir şeyi eksik yapıyor olabilimiyim.Mesela site haritası yazısıda beni oku dosyasından ulaşabileceğiniz kodlar var, sayfa oluştururken bu kodaları kullanabilirsiniz diye bahsettiğin bir kısım var.Acaba buna benzer bir uygulama istiyorolabilirmi ? Çünkü ben bütün adımları yapmama rağmen sitede bir türlü register plus fomunu gösteremedim.aynı şekilde aynı sorunu Wordpess Password Register kurulumundada yaşadım.

  selametle

  • Aleykümselam.
   İki eklenti ile ilgili; benim verebileceğim yanıtlar, bilgiler yazılarında mevcut, bu ara internete girmeye fırsatım olmuyor, bu nedenle daha net yanıt veremeyeceğim, Register Plus’ın daha yeni sürümü var mı ana sitesinden bakınız, Wordpess Password Register’ı ben hala kullanıyorum, kayıt ol sayfamda görebilirsiniz, yeni sürümünü denediniz mi..

 7. ömür yazmış:

  Anladım , ilgin çok teşekkürler .Peki önerebileceğin benzer başka üyelik eklentisi varmı.Anlamadığım bir şekilde WP-TR forumları bende açılmıyor .Daha doğrusu üye girişi yapmama rağmen konulardaki yazışmalara yazılanlar yarım görünmekte dolayısıyla oradanda faydalanmıyorum.

  • Siz de sağolun.

   Güvenlik için bu eklenti olabilir.

   Ama onunda son sürümü bende hata vermişti, oradan indirdiğinizi kullanın, takip ediyorum daha yeni bir sürümü çıkınca yine Türkçeleştireceğim.

   WordPress Türkiye forumları bende de aynı durumda.

   Bir ay önce salaker saldırısına uğramıştı.

   O gün bugündür, sorunlar var.

   Forum sahipleri zaten bir çok nedenden dolayı sıkıntı ve kırgınlık içindeyken bu olaylar oldu, on gün önce de sebebini bilemediğim bir nedenle, belki yine saldırı sonucu forum veritabanı çöktü, bir kaç kez e-posta ile forum sahiplerine durumu ilettim, bakacaklardı, ama; yaşananlar nedeniyle lanet olsun, deyip ilgilenmeyi kesmiş olabilirler.

 8. ömür yazmış:

  Merhaba;

  Bu eklentiyi localhostta hazırladığım sitede uyguladım. Ayarlardan kişisel ayarları yapmama rağmen, hala aktif olarak site üzerinde başlatamadım. Kullandığım temadan olabileceğini düşünüyorum ama yine de eksik bir uygulama yapmış olabir miyim?

  Selamlar..

  • Merhaba;

   Aleykümselam, eklenti ben de kurulu değil, net bir şey diyemeyeceğim.
   Yerel sunucuda denediğiniz için olabilir, diğer eklentilerde veya temanızda bulunan bir özellikle, bu eklentinin özellikleri çakışıyor olabilir.
   Eklenti 8 aydır güncellenmiyor, WordPress 2.7x ile uyumlu olmayabilir.

   Normal sunucuda denemelisiniz, bir çok eklenti yerelde hata verir.

   Hayırlı geceler.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <