Fotobook kullanım

Detay için resme tıklayın.

Andrew Sutherland‘in yazdığı Jalenack’s Wordspew isimli eklenti Wordpreess ile kurulu sitelerde anlık mesajlaşma için Ajax kullanılarak hazırlanmış.

Eklenti Pierre tarafından (bayağı) geliştirillince Pierre’s Wordspew adını almış, AdobeFlex Kaynak sitesinden Zafer tarafından da Türkçeye çevrilince tam süper olmuş.

Eklentide yok yok;

İstenmeyen mesajları engelleyebilir, resimde de görebileceğiniz gibi mesaj panosu renklerini kişiselleştirebilir, mesaj panosunda görünecek mesaj sayısını, yeni mesajlarda sesli uyarı olup olmamasını, mesaj panosu güncellenmesi ve mesaj gönderimi efekt süresi zaman aralığını, mesajlarda URL, XHTML, ve Smiley kullanılıp kullanılmamasını belirleyebilir,

İstenmeyen mesajların görünüp görünmemesini, sadece kayıtlı üyelerinizin mesaj panosunu kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Eklenti WordPress sistemi ile entegre olarak sitenizde kullanımı yasak kelimelerin mesaj panosunda kullanımınıda kısıtlıyor, ayrıca ip adreslerini yasaklama özelliği de mevcut.

Eklentiyi ve Türkçe dil dosyalarını buradan indirin, dil dosyalarını eklenti dosyasınının içine atıp sunucunuzda plugins klasörüne gönderip etkinleştirin, siteyönetimi/yönet alanında oluşacak Live Shoutbox sayfasından kişisel ayarlarınızı yapın, daha sonra buradaki kodu temanızda mesaj panosunun yer almasını istediğiniz yere, mesela sidebar.php’ye koyun bu kadar, mesaj panosu sitenizde görünecektir..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

5 Yorum -“Pierre’s Wordspew (WordPress 2.3 için TR mesajlaşma eklentisi)”

 1. Ellerinize sağlık elleriniz dert görmesin hocam çok teşekkürler…

 2. Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim Canarkadas. Işık tutan olunca yolu bulmak kolay oluyor. Deneme yanılma yöntemiyle home.php yi kopyalayarak istediğim sonuca varabildim. Emekleriniz saygıya değer kod bilmeyen biri olarak yapabildiysem. Anlatımlarınızla yapılmayacak şey yok..

 3. Eklenti için teşekkürler.
  Uzun zamandır eklentiyi sitemde kullanmaktayım. Ana Sayfada yan blogta duruyor ve sayfa açılırken çok kasıyor. En azından ana sayfada kasma yapmaması için sayfa oluşturup oraya koymak istiyorum. verilen kodu kullanarak bunu yapabilir miyim acaba ?
  yani başlangıç – sayfalar- yeni sayfa oluştur kısmından (aslında bunu denedim fakat kod grünüyor sayfada 🙁 )

  • Siz de sağolun.

   Sayfa oluşturdan değil, yeni bir php uzantılı sayfadan yararlanmalısınız.

   Buraya göre yeni bir sayfa oluşturun, o sayfanın yan menüsünü de buraya göre yapın, bu sayfada eklentiyi kullanıp sitenizden o sayfaya link verin.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <