Eklentinin son sürümü (1.2 – 14.03.2009) için bakınız..

Alex Rabe tarafından geliştirilen NextGEN Gallery eklentisini Emre Güler 1ay önce Türkçeleştirmiş, Emrenin Türkçeleştirdiği 0.61 versiyonu dil dosyalarını ben son sürüme attım, bu sürümlede düzgün çalıştı. (önce bende bu sürümü Türkçeleştireyim dedim ama kendime kıyamadım) Eklenti dört başı mamur, ulan ne güzel yapmışlar dedirten bir eklenti,

eklentiyi kurduğunuz zaman sanki WordPressin içine bir de resim galerisi sitesi eklenmiş hissi veriyor, NextGEN Gallery eklentisi ile yazılarınızda, sayfalarınızda yada sidebarda slaytlar, resim galerileri tekil resim gösterimleri yayınlayabilir, ziyaretçilerinizin resimler arası gezinti yapmasını sağlayabilirsiniz, yazılarınızda, sayfalarınızda veya kullandığınız resimlerinizde Lightbox özelliğini kullanabilir bu resimlere değişik efektler verebilirsiniz, eklentiyi kurduğunuz zaman yazı editörü/görsel bölümde NextGEN Gallery butonu oluşuyor, buton sayesinde oluşturduğunuz resim galerilerinizi, albümlerinizi, slaytlarınızı veya tekil resimlerinizi direkt olarak yazı editörünüze gönderebilirsiniz, eklenti aynı zamanda widgetle birlikte geliyor, siteniz/görünüm/bileşenlerde oluşan, NextGEN Gallery slayt, rastgele ve son resimler butonları ile sidebarınızda kolaylıkla resimlerinizi kullanabilirsiniz, ayrıca Temanızda istediğiniz yere elle kod ekleyerek de eklentinin özelliklerini kullanablirsiniz, ben eklentiyi çok beğendiğim için kırk gün kırk gece yazabilirim ama fazla uzatmayıp şunu söyleyeyim, 50 tane resimle galeri oluşturacaksınız diyelim, resimleri zip halinde bir kerede sunucunuza gönderebiliyorsunuz daha ne olsun..

Eklenti ile oluşturulmuş örnek galeriler:

Benim yan menüm

Galeri 1

Galeri 2

Galeri 3

Galeri 4

Galeri 5

Eklentinin Türkçe dil dosyalarını buradan son sürümünü ise, buradan indirebilirsiniz. buradan ingilizce kurulum/kullanım detaylarına, buradan da örnek kodlara ulaşabilirsiniz.

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

9 Yorum -“NextGEN Gallery 0.64 Türkçe”

 1. Ben fotograflar diye ayrıdan bi sayfa açtım , Bu sayfada tüm etkinliklerimize dair fotograflar bulabilirsiniz felan yazdım altına [album=5,compact] , [album=6,compact] gibisinden yazdım. Albümler görünüyor ama alt alta , yana gecmiyor S: 20 tane acsam aşşagıya gidecek.

  • Kadir bey bu sorun temanızın ya da eklentinin css kodlarına yapılacak müdahele sonrası düzelebilecek, Nextgen Gallery’nin efsane sorunlarından..

   Benim bu tür css vb bilgim bulunmuyor, eklenti sitesi, Google ya da webmaster sitelerinden yardım almaya çalışınız..

 2. canarkadaş lütfen şu anlatımı r10 wordpress bölümündede anlatımını yapınız site donuyor bir türlü beceremedim lütfen :s

 3. galeriyi kurdum albüm ve resimde ekledim şimdi bu galeriyi ziyaretciye nasıl göstercem uzantısı me oluyor :S uzantı deken

  http://www.siteadi.com/…. nokta nokta olan yere ne yazmam lazğsım ki galeri acılsın

 4. merhaba bu reklam olmazsa size bir site ismi vermek istiyorum… http://www.tatilde.org sitesinde çok güzel bunu uygulamışlar.

 5. Merhaba iyi günler.

  Bu galeriyi ben eklentilerime ekledim daha önce size bu konuda eposta atmıştım, yalnız benim sürüm eskiymiş o yüzden yapamıyormuşum.

  Şimdi ben bu eklentileri ekledim ve resimlerde ekledim. Yalnız temanın editör kısmına ne gibi kodlar ekliyoruz onunla ilgili bir yazı yazmammışsınız.

  Sitede görünmesi için veya show için yada rasgele resimler için bunların ayrı ayrı kodları vardır sanırım bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba Turan.

   Eklenti ile galeri veya albüm oluşturken yazı editöründe kullanılacak kodları da vermektedir.

   Ayrıca, yazı editöründe oluşan Nextgen Gallery butonu ile de yazı ve sayfalara resim ekleyebilirsiniz.

   Üstde ki yazının en altında, örnek kodların olduğu link var, orada araştırma deneme yapın, ben eklentiyi en son bir yıl önce tek galeri oluşturmak için kullandım, kullanım detaylarını hatırlamıyorum.

   Ama; bir kaç güne kadar bu eklentinin kurulum ve kullanımının olduğu videolu bir anlatım hazırlamayı düşünüyorum, o zaman her anlamda denemelerle eklentiyi çözmeye çalışacağım, o yazı sizin de işinize yarayabilir.

   Hayırlı akşamlar.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <