Daha önce Türkçeleştirip burada ilettiğim Multi-level Navigation eklentisinin son sürümünü de (2.1.6) istek üzerine Türkçeleştirmeye çalıştım (31 05 2009), ama eklentinin bu son hali o kadar çok gelişmiş ve detaylı ki; sadece menü oluşturmak için bu kadar hacimli bir eklentiyi kullanmak, siteye ek yük bindirmek, ne kadar mantıklı, tartışılır..

Wordpress Menü

Eklentinin bu sürümünü denemedim, alta önceki sürüm için yaptığım açıklamaları alıntılıyorum, alıntıyı ve eklenti ayarlarını inceleyerek eklentiyi çözebilirsiniz.

Multi Level Navigation

Ryan Hellyer ın yazmış olduğu Multi-level Navigation eklentisi; sitemizde bulunan sayfa, yorum, arşiv, bağlantılar ve kategoriler gibi alanlarla otomatik eşleşerek çabucak menü oluşturmamızı sağlıyor..

Ayrıca kod ekleyerek yeni menülerde oluşturabilir, kendi css kodlarınızı kullanabilir, yazarın oluşturduğu Multi-level Menü CSS Sihirbazı ile elde edebileceğiniz css kodları ile de menünüzü şekillendirebilirsiniz, gerektiğinde eklenti detek forumlarından yararlanabilirsiniz..

Eklenti dosyalarını sitenizin kurulu olduğu sunucunuz /httpdocs/wp-content/plugin klasörünün içine atın, (httpdocs kısmı bazı sunucularda publichtml diye adlandırılmış olabilir) daha sonra siteniz/yönetim/eklentiler bölümünden eklentinizi etkinleştirin. Tema dosyanızda muhtemelen header.php dosyanıza (temanızın menü kodları yerine olabilir) altda bulunan kodu ekleyin.

<?php if (function_exists('pixopoint_menu')) {pixopoint_menu();} ?>

Multi Level Navigation

Siteniz / ayarlar sekmesinde oluşan, eklenti ayarları sayfasından eklenti tercihlerinizi belirleyip güncelleyin..

Ekletinin 2.1.6 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

10 Yorum -“Multi-level Navigation Türkçe”

 1. merablar;

  canarkadaş menude anasayfa kategoriler arşiv linkler yerine kategori1 kategori2 kategori3 şeklınde yalnızca ana kategorileri yan yana nasıl getirebılırız acaba?

  • Merhaba;

   Bu özelliğin olduğu temalardan kategori menü listeleme kodunu header.php dosyasından alıp, kendi header.php dosyanızda kullanın.

   kategori listesi ve categori_list anahtarları ve menu ifadesini de ekleyerek WordPress Türkiye ve WordPress.Org üzerinde arama yapınız, şu an bundan daha fazla yardımcı olamadığım için kusura bakmayın..

 2. menüler yeterli aslında ama hakkında menüsünün altına birkaç başlık daha yazmam gerekiyor aslında alt menü olarak ben sırf onun için bu eklentiyi kurmayı denedim bu verdiğiniz siteki kodları nasıl kullanabilirim peki daha bu alanda yeniyim de…

 3. öncelikle çok teşekkür ediyorum böyle bol içerikli bir sayfayı bizlerle buluşturup destek verdiğinden dolayı…

  ben bu eklentiyi kurayım diye uğraştım beceremedim sonra seninde bu eklentiyi sadece menü yapmak için kurmak mantıklı değil yazını okudum buna benzer bişi lazım bana ne önerirsin…

 4. Rica ederim Canarkadaşım.bende translate eklentisini kullanıyorum.fakat 6-7 dile çevirmeye izin veriyorum.opera ile kontrol ettim herhangi bir sorun çıkmadı sen dillerin hepsine izin vermişşin o yüzden kayıyor
  olabilir © N2H reklamı var o kaydırıyor büyük ihtimal genişlettikçe dilleri ekleyince o kayıyor.temayı değiştmende çok yerinde olacaktır.sana yazacaktım temayı değiştirmen daha güzel olur artık bu tama biraz iyi görünmüyor diye.içeriklerine uygun çok güzel tamayı elbette sen bulursun hatta kendin dahi yaparsın şu linkdeki program dikkatini çekebilir.bende kurdum biraz kurcaladım oldukça iyi şeyler çıkarıyor program bilgine olsun
  http://web.320volt.com/artisteer-programi-kendi-temani-kendin-yap

 5. teşekkür ederim canarkadaşım eklentiyi kurdum ve kendime göre düzenleme yaptım.türkçeleştirmen çok işime yaradı açıkcası tekrar teşekkür ederim.ayrıca sen şu translate eklentisini kurmuş kullanıyorsun heralde ondan sonra oldu ben opera ile ziyert ediyorum siteleri senin yazılar sidebarın arkasın kayıyor devamlı.anasayfada değil ama diğer sayfaları gezerken tüm koular sidebarın arkasına giriyor orada görünüyor.bu sen translate eklentisini kurdukdan sonra oldu onu tekrar temana göre istersen canarkadaşım.Bilgilendirmek istedim.hatta sana elran görüntüsünü alıp linkini yolluyorum bak aynen bu şekilde oluyor tüm yazıların
  http://i41.tinypic.com/2j1jz3c.jpg

  • Sen de sağol Uğur :).

   Uyarı için de ayrıca sağol.

   Ben Firefox kullandığım için farkında değildim,, İE6 ile de bazı sorunlar var.

   Zaten, ilk fırsatda temayı değiştireceğim o zamana kadar böyle gitsin.

   (Translate eklentisini kaldırıp bakacağım)

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <