Eklentinin yeni sürümü çıktı (14.02.2010).. Eklentinin 4.4 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklenti ayarlar sayfası yeni görünümü.

Maintenance mode

Michael Wöhrer’in yazmış olduğu Maintenance Mode eklentisini, temanızı düzenlerken, WordPress sürüm güncellemesi yaparken ya da herhangi bir nedenle sitenizi ziyaretçilere kapatmanız gerektiği zaman kullanabilirsiniz. Eklentiyi kurup bakım modunu devreye soktuğunuzda ziyaretçiler sitede herhangi bir sayfayı açtıkları zaman bakım modu uyarı sayfasını görürler.

bakım modu

Eklenti ile; arama motorlarının bakım modu sayfasını kaydetmelerini engelleyebilir, yönetici yardımcılarının bakım modu özelliğinden etkilenmeden sitede gezmelerini sağlayabilirsiniz..

Eklentiyi sitemiz/wp-content/plugins klasörüne gönderip sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/ayarlar/bakım modu alanından eklenti ayarlarımızı yapıp bakım modunu devreye sokabiliriz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Bakım modu devrede olduğunda yönetim sayfalarında bakım modunun devrede olduğunu yöneticilere hatırlatan uyarı mesajı görünür, bu sayede; bakım modundan etkilenmeden sitede gezinebilen yöneticiler sitenin ziyaretçilere kapalı olduğunu unutmazlar..

uayrı

Ben eklentiyi Türkçeleştirirken sitede görünecek bakım modu sayfasına resim ve flash dosyaları ekleyerek görsellik katmaya çalıştım..

bakımdayız

Eklentiyi kurup bakım modunu devreye soktuğunuzda ziyaretçiler üstte ki görüntü ile karşılaşır.. (Bu ve diğer flashlı görünümde alt da bulunan müzikleri kaldırmak isterseniz, maintenance-mode_site.php dosyasının alt kısmında bulunan embed kodlarını silin)..

yapım aşamasındayız

Eklentiyi yeni site kurarken de kullanabilir, siteyi ziyaret edenlere yapım aşamasındayız uyarısını gösterebilirsiniz, yukardaki görünüm için eklenti klasöründe bulunan yapimmaintenance-mode_site.php dosyasının adında ki yapim’i silip, dosya adını maintenance-mode_site.php haline getirmelisiniz, ama önce, klasör içindeki orijinal maintenance-mode_site.php dosyasını da yeniden adlandırmalısınız.. (Bu ve diğer flashlı görünümde alt da bulunan müzikleri kaldırmak isterseniz, maintenance-mode_site.php dosyasının alt kısmında bulunan embed kodlarını silin)

bakım ve yapım

Üstte ki gibi resimli ve biraz daha sade bir görünüm için eklenti klasöründe bulunan sademaintenance-mode_site.php dosyasının adında ki sade’yi silip, dosya adını maintenance-mode_site.php haline getirmelisiniz, ama önce, klasör içindeki orijinal maintenance-mode_site.php dosyasını da yeniden adlandırmalısınız..

Sade görünümde resimlerin değişimi..:
Eklenti klasöründe bulunan resim klasörü içinde ki resimlerden kullanmak istediğinizin adını gs.jpg olarak değiştirip, yine eklenti klasöründe bulunan i isimli klasöre göndermelisiniz..

ESKİ SÜRÜM

Eklentinin 4.3 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 4.2 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

Eklentinin 4.1 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

Eklentinin 4.0 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

Eklentinin 3.2 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

7 Yorum -“Maintenance Mode 4.4 Türkçe Bakım modu eklentisi”

  1. Selamınaleyküm

    Eklenti bende sorunsuz olarak çalışıyor ama ben siteye giriş yaptığımda yetkiniz yok diyor . Diğer eklentilerede düzeltmek için etkinleştirdikten sonra ayarlardan tıklıyorum ordada aynısını diyor.. neden acaca =?

  2. Yakup yazmış:

    Ellerine sağlık güzel oldu.

  3. Evet Güncellemeler sırasında çok işe yarıyor 🙂

  4. teşekkürler eklentı ıcın güzel calısma 🙂 Manşet eklentilerine 1-2 çeşit daha eklersenız sevinirim.

  5. Sen de sağol Yusuf, kullanıcıların hata kodu ile karşılaşmasından daha önemlisi; bakım veya güncelleme sırasında sitede dolaşılması veritabanına, dolayısıyla siteye zarar verebilir..

  6. WordPress 2.7 sürümüne güncelleştirme için kullandım. Bayagı yardımcı oldu. Bundan sonra ziyaretçiler hata kodlarıyla karşılazmaz 🙂 Üstadım Ellerine sağlık hem eklenti hem Türkçeleştirme için teşekkür ederiz.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <