Michael Wöhrer’in yazmış olduğu Maintenance Mode eklentisini, temanızı düzenlerken, WordPress sürüm güncellemesi yaparken ya da herhangi bir nedenle sitenizi ziyaretçilere kapatmanız gerektiği zaman kullanabilirsiniz. Eklentiyi kurup bakım modunu devreye soktuğunuzda ziyaretçiler sitede herhangi bir sayfayı açtıkları zaman bakım modu uyarı sayfasını görürler.

bakım modu

Eklenti ayarlar sayfası yeni görünümünü inceleyiniz, eklentiye yeni eklenen bir çok özelliği de görebilirsiniz..

Maintenance mode

Eklenti ile; arama motorlarının bakım modu sayfasını kaydetmelerini engelleyebilir, yönetici yardımcılarının bakım modu özelliğinden etkilenmeden sitede gezmelerini sağlayabilirsiniz..

Eklentiyi sitemiz/wp-content/plugins klasörüne gönderip sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/ayarlar/bakım modu alanından eklenti ayarlarımızı yapıp bakım modunu devreye sokabiliriz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Bakım modu devrede olduğunda yönetim sayfalarında bakım modunun devrede olduğunu yöneticilere hatırlatan uyarı mesajı görünür, bu sayede; bakım modundan etkilenmeden sitede gezinebilen yöneticiler sitenin ziyaretçilere kapalı olduğunu unutmazlar..

uyarı

Eklentiyi Türkçeleştirirken sitede görünecek bakım modu sayfasına resim ve flash dosyaları ekleyerek görsellik katmaya çalıştım..

bakımdayız

Eklentiyi kurup bakım modunu devreye soktuğunuzda ziyaretçiler üstte ki görüntü ile karşılaşır.. (Bu ve diğer flashlı görünümde alt da bulunan müzikleri kaldırmak isterseniz, maintenance-mode_theme_default.php dosyasının alt kısmında bulunan embed kodlarını silin)..

yapım aşamasındayız

Eklentiyi yeni site kurarken de kullanabilir, siteyi ziyaret edenlere yapım aşamasındayız uyarısını gösterebilirsiniz, yukardaki görünüm için eklenti klasöründe bulunan yapimmaintenance-mode_theme_default.php dosyasının adında ki yapim’i silip, dosya adını maintenance-mode_theme_default.php haline getirmelisiniz, ama önce, klasör içindeki orijinal maintenance-mode_theme_default.php dosyasını da yeniden adlandırmalısınız.. (Bu ve diğer flashlı görünümde alt da bulunan müzikleri kaldırmak isterseniz, maintenance-mode_theme_default.php dosyasının alt kısmında bulunan embed kodlarını silin)

bakım ve yapım

Üstte ki gibi resimli ve biraz daha sade bir görünüm için eklenti klasöründe bulunan sademaintenance-mode_site.php dosyasının adında ki sade’yi silip, dosya adını maintenance-mode_theme_default.php haline getirmelisiniz, ama önce, klasör içindeki orijinal maintenance-mode_theme_default.php dosyasını da yeniden adlandırmalısınız..

Sade görünümde resimlerin değişimi..:
Eklenti klasöründe bulunan resim klasörü içinde ki resimlerden kullanmak istediğinizin adını gs.jpg olarak değiştirip, yine eklenti klasöründe bulunan i isimli klasöre göndermelisiniz..

Eklentinin bu sürümü ile bakım sayfasını wp giriş paneli gibi görüntüleme imkanı da gelmiş..
Resimde olduğu gibi bir bakımdayız sayfası için eklenti ayarlarında Bakım Modu Sayfanız alanından seçim yapıp ayarlarınızı kaydedin..

bakım ve yapım

Eklentinin yeni sürümü çıktı (22.11.2010).. Eklentinin 5.4 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

ESKİ SÜRÜM

Eklentinin yeni sürümü çıktı (14.02.2010).. Eklentinin 4.4 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 4.3 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 4.2 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

Eklentinin 4.1 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

Eklentinin 4.0 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

Eklentinin 3.2 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

12 Yorum -“Maintenance Mode 5.4 Türkçe Bakım modu eklentisi”

 1. Selamın aleyküm değerli site sahibi Allah senden bin kere razı olsun çok teşekkür eder saygılarımı sunarım hayırlı çalışmalar bol kazançlar dilerim…

 2. burak yazmış:

  iyiakşamlar arkadaşlar ben bu modu eklenti olarak siteme kurdum aktif ettim admim panelinde siteye giremiyorum kullanıcı adı şifreyi yazıyorum The Maintenance Mode is active. böyle yazıtyor ne yapmam gerek yardımcı olabilirmisiniz

 3. ben bunu kurdum yanlız eklentiyi devreye sokunca geri yonetim paneline giremiyorum sifremi falan kaydetmiyor yanlış mı yapıyorum acaba… ve devrede iken karekter sorunu oluyor..

  • Eklenti bir yıla yakındır güncellenmiyor.. Yeni sürüm WordPress ile uyumlu olmayabilir.. (wordpress.org’da uyumlu olduğu belirtilmiş..) Bu eklenti tema veya diğer eklentilerinzizle çakışma yaptığı için olabilir..

   Eklenti ayarlarından yöneticileri de devre dışı bırakmış olabilirsiniz, bakın..

   Eklentinin orijinalini indirip bir deneyin..

 4. eklentiyi kurdum ama yönetim panelime giremiyorum şifre ve kullanıcı adını giriyorum sürekli bakım modunda uyarısı veryor yardımcı olurmusunuz ?

  • Sorun config.php dosyanda eşssiz doğrulama anahtarlarının olmayışından kaynaklanıyordur muhtemelen.

  • Eklenti bir yıla yakındır güncellenmiyor.. Yeni sürüm WordPress ile uyumlu olmayabilir.. (wordpress.org’da uyumlu olduğu belirtilmiş..) Bu eklenti tema veya diğer eklentilerinizle çakışma yaptığı için olabilir..

   Eklenti ayarlarından yöneticileri de devre dışı bırakmış olabilirsiniz, bakın..

   Eklentinin orijinalini indirip bir deneyin..

 5. eline sağlık kardeşim güzel oldu..

 6. haki yazmış:

  Teşekkürler dostum, indirip ekliyorum hemen…

 7. Bu eklentiyi kullanıyordum fakat bugün senin yaptığını yükleyeyim dedim ve gülmekten öldüm. 🙂 Şarkı çok süper olmuş. Dokunaklı bir de 😀
  Eline sağlık

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <