Eklentinin daha yeni bir versiyonu için bakınız..

Limit Login Attempts 1.4.1 Türkçe

Eklentinin yeni versiyonu çıktı, yeni sürümü de Türkçeleştireyim, dedim, baktım ki Türkçe dil dosyaları eklentiye dahil edilmiş, kim Türkçeleştirmiş diye baktım, eklenti yazarı benim Türkçeleştirdiğim dil dosyalarını kullanarak bunu da beni oku dosyasına yazmış, Wordpres.Org eklenti sayfasından indirebileceğiniz dosyalarıda Türkçe olarak kullanabilirsiniz, tabii ki güle güle :).

Wordpress

Johan Eenfeldt’in yazmış olduğu Limit Login Attempts eklentisi sitenize yapılacak kullanıcı girişi denemelerini sınırlayabilmenizi sağlıyor.

Bu sayede sitenize giriş paneli aracılığı ile yapılabilecek saldırıları engelleyebilirsiniz.

Eklentiyi bugün bende kullanmaya başladım, eklenti ile; belirleyeceğimiz sayıdan fazla hatalı giriş denemesi yapan kullanıcıyı IP adresi üzerinden belirli bir süre engelleyebilmemiz mümkün.

Wordpress

Wordpress

Hatalı giriş denemesi sayısını, giriş denemesi toplam süresini, hatalı giriş denemesi yapan kullanıcının ne kadar süre sonra yeniden giriş denemesi yapabileceğini, bir IP adına kaç kez ayrı ayrı yani hatalı giriş süresini doldurarak kaç kez yeniden giriş denemesi yapabileceğini, eklenti giriş denemesi kayıtlarının her sıfırlanmasından sonra kaç kez hatalı giriş denemesi yapılabileceğini eklenti ayarlarından belirleyebiliyorsunuz.

İsterseniz; belirleyeceğiniz sayı kadar, (ayrı IP adresi sayısı) hatalı giriş yapıldığında, o ana kadar gerçekleşen hatalı giriş denemelerine dair bilgiler e-posta ile site yöneticisine gönderilebiliyor.

Daha fazla bilgi için resimlere ve eklenti ana sayfasına bakınız.

Wordpress

Eklentiyi sitemiz/wp-content/plugins klasörüne gönderip sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/ayarlar/Limit login alanından eklenti ayarlarımızı yapıp, ayarlarımızı kaydediyoruz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Eklentinin 1.4.1 sürümünü buradan (WordPress.Org) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <