Eklentinin daha yeni bir versiyonu için bakınız..

Wordpress

Eklentinin daha yeni bir sürümü var..

Johan Eenfeldt’in yazmış olduğu Limit Login Attempts eklentisi sitenize yapılacak kullanıcı girişi denemelerini sınırlayabilmenizi sağlıyor.

Bu sayede sitenize giriş paneli aracılığı ile yapılabilecek saldırıları engelleyebilirsiniz.

Eklentiyi bugün bende kullanmaya başladım, eklenti ile; belirleyeceğimiz sayıdan fazla hatalı giriş denemesi yapan kullanıcıyı IP adresi üzerinden belirli bir süre engelleyebilmemiz mümkün.

Wordpress

Wordpress

Hatalı giriş denemesi sayısını, giriş denemesi toplam süresini, hatalı giriş denemesi yapan kullanıcının ne kadar süre sonra yeniden giriş denemesi yapabileceğini, bir IP adına kaç kez ayrı ayrı yani hatalı giriş süresini doldurarak kaç kez yeniden giriş denemesi yapabileceğini, eklenti giriş denemesi kayıtlarının her sıfırlanmasından sonra kaç kez hatalı giriş denemesi yapılabileceğini eklenti ayarlarından belirleyebiliyorsunuz.

İsterseniz; belirleyeceğiniz sayı kadar, (ayrı IP adresi sayısı) hatalı giriş yapıldığında, o ana kadar gerçekleşen hatalı giriş denemelerine dair bilgiler e-posta ile site yöneticisine gönderilebiliyor.

Daha fazla bilgi için resimlere ve eklenti ana sayfasına bakınız.

Wordpress

Eklentiyi sitemiz/wp-content/plugins klasörüne gönderip sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/ayarlar/Limit login alanından eklenti ayarlarımızı yapıp, ayarlarımızı kaydediyoruz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Eklentinin 1.3.1 sürümünü buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

3 Yorum -“Limit Login Attempts 1.3.1 Türkçe”

  1. Eywallah hocam çok çok teşekkür çok güzel işler yapıyorsun gurur duydum !

  2. Canarkadaş çok teşekkürler uzun süredir çevrimiçi olamıyorsun sitene bakıyorum hergün güncel birşey var mı diye..

    • Sağolasın, evet yeni başladığım iş nedeniyle hiç vaktim olmuyor, bugün de arabayı tamire verdiğim için boştum, hemen bir iki şey yazayım dedim.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <