Pranas LightBox JS Web Gallery Generator

Sitelerde resim gösterimi dendiğinde ilk akla gelen uygulamalardan biri Lightbox efektidir, Lightbox özelliği kullanılarak oluşturulmuş resim galerilerine her yerde rastlamak mümkün..

Işık kutusu diye de adlandırılan sistem, resim, video, müzik çalar gibi bir çok ögeyi açılır pencere içinde gösterebilmemize olanak sağlar..

Bu uygulama en çok da resim galerisi oluşturmak için kullanılır, burada size iletmeye çalıştığım yazılım bir iki adımda resim galerisi oluşturmamıza imkan sağlıyor..

Pranas lighbox generator

Buradan indirebileceğiniz program 200 kb’lık minicik bir yazılım, kurulum gerekmiyor, programı açıp resimlerin olduğu ve galerinin oluşturulacağı klasörü gösterip 1 dakika da galeri oluşturabilirsiniz..

Alt da program ile oluşturulmuş bir galeriyi görebilir, deneyebilirsiniz..Program; mini önizleme ve normal resimleri, html dosyasını, gerekli Javascript dosyalarını anında oluşturarak sitenizde kullanabileceğiniz halde size sunuyor..

Pranas lighbox generator

Programın oluşturduğu css dosyasını, ileri, geri, kapat gibi tuşların resimlerini değiştirerek görünümü kişiselleştirebilirsiniz, programın oluşturduğu galeriniz W3C uyumludur..

Program ile oluşturduğunuz galeriye link eklemenizde mümkün..

Programı kullanabilmeniz için Microsoft NET Framework programının da bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

5 Yorum -“Lightbox galeri oluşturma programı”

 1. selam arkadaşlar benim bir sorunum var arıyorum ama bulamadım belki bir fikir veya eklenti için adres verirsiniz wp lerde resim galerisi eklentisi arıyorum örnek verecek olursak wp ye 10 resim ekleyecem kullanıcı geldiğinde tek resim görecek ileri butonuna basarak diğer resimlere erişecek böyle bir eklenti bulma şansım varmı çok arıyorum bir türlü bulamıyorum lütfen yardım edin teşekkürler

 2. turgut yazmış:

  Merhaba; Ben bu programı sorunsuz kullanıyorum, tek sorun resim isimlerinde Türkçe karakter sorunu oluyor.

  • Merhaba;
   Eğer sizin sisteminizde (WordPress) sorun yoksa buradaki yöntem ile bu eklenti dosyalarının dil kodlamasını değiştirin, değiştirme yaparken her hangi bir harfi değiştirin, utf bomsuz olarak ayarladıktan sonra tekrar aynı işlemi yaparak değiştirdiğiniz harfi eski haline getirin.

   Yorum kurallarımı okuyunuz, kısaltma, noktalamasız kelimeler vs kullanmayınız, mesajınızı düzenleyerek bir defaya mahsus onayladım.

 3. Program gerçekten çok güzel kolayca resim galerisi oluşturabiliyoruz.0

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <