Eklentinin yeni sürümü için tıklayınız (12.07.2009)..

Chetan Gole’un yazmış olduğu WP-CopyProtect eklentisi ile siteniz üzerinde metin seçme ve sağ tuş engellemesi yapabilirsiniz..

WP-Copyright

WP-CopyProtect eklentisinde; sitede oluşturduğu ayar sayfasından eklentinin sağ tuş veya metin seçme engellemesini açıp kapatma özelliğinin yanı sıra sağ tuşa uyarı metni koyma imkanı da var, eklenti şu an (10 12 2008) WordPress 2.6.5 ile uyumlu, eklenti yazarı; engellemenin kök dosyalar üzerinden yapıldığını yazmış..

copyright

Tabii ki bu eklenti kopyalamayı imkansız hale getirmez.. İsteyen sayfa kaynağınızdan veya rss beslemenizden istediğini bulabilir, ama bu da onları bir nebze uğraştırcaktır.. Ayrıca RSS sayfanızda yazılarınızı özet göstererek yazıların tümüne erişimi engelleyebilirsiniz..

Örnek eklenti kurulumu..:
eklenti kurulumu

Eski sürüm:

Eklentinin 1.7 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

Eklentinin 1.5 sürümünü Türkçe olarak buradan indirebilirsiniz..

WP-Copyright

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

7 Yorum -“Kopyalama engelleme eklentisi”

 1. Teşekkürler, indirip dneyeceğim. Sitem iddialı olmasa da yazdıklarımın çalınmasını istemiyorum.

 2. Srdr yazmış:

  iyi günler
  eklentiyi uyguladığımızda , ne siteye giren kullanıcılar nede site yöneticileri yorum yazamıyor. Ne yapmamızı önerirsiniz ?

  şuan yorum alanına tıklanmıyor dahi.

 3. kenan laçin yazmış:

  merhaba,

  dostum wp için geliştirdiğin eklentiler konusunda gerçekten taktir edilecek bir insansın öncelikle bunu şimdiden belirteyi. size sormak istediğim bir eklenti var temanın en öüst kısmında, en alt kısmında veya yan kısımda benim hazırladıgım jpg veya flash bannerları admin panelimden kodlarla ugrasmadan yükleyebileceğim bir eklenti varmı 3 saattir kafayı çizdim bulamadım bir turlü bir banner eklentisi kurbanın olayım bildiğin varsa bi adres verebilirmisin?

  • Siz de sağolun, geliştirdiğim bir eklentim maalesef yok, sadece Türkçeleştirme yapıyorum.

   Dediğiniz türde bir işlem için eklenti kullanmak gereksiz olur, tema dosyalarınıza resimleri elle eklemenizi öneririm.

   Bu amaçla kullanabileceğiniz eklentiler benim Türkçeleştirdiklerim arasında da, WordPress.Org eklenti dizininde de bulunuyor, bu aralar siteme girmeye bile vaktim yok, siz tekrar araştırma yapınız.

 4. Çok sağol emeğine sağlık üstad.
  Yalnız bunu sadece normal üyeler ve misafirler için yapsak Admin’ler yani yetkililerde bunu göstermese bir else yapılabilirmi .?

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <