Bu yazımda bildirgeçin nasıl küfürgeçe dönüştüğünü, orada yorum yada yazı yazdığınızda nasıl küfür yiyebileceğinizi adım adım anlatmaya çalışacağım..

Dün olağan bildirgeç ziyaretlerimden birini yapıyordum,

bildirgeç

yazısı ile karşılaştım, yazıda; Fethullah Gülen ve Orhan Pamuk’un ABD’li bir kuruluş tarafından ilk 100 entellektüel arasına alındığı yazıyordu, olağan olarak yazıya yorum yağmış, Orhan Pamuk’da, Fethullah Gülen’de, fazlasıyla nasibini almıştı..

Bildirgeç

Konuyu açan arkadaş bahse konu kuruluşun hatırı sayılır bir kurum olduğunu belirtmişti, ama yorumlarda bu dernekde yerin dibine sokulmuş, yazı sahibi ise buna cevap vermemişti..

Bir kaç yorumcu detaya inerek F.Gülen Ve O.Pamuk şöyle kötü, böyle kötü diye uzun uzun kalem oynatmış, 10 / 15 gündür blog camiasında görünen, full sürüm provakatör görünümlü bir zat ise yapılan her yoruma helal daha yok mu diye alkış tutarak, ateşe odun atmıştı, bunların dışında bir çok da; kısa ama öz, küçümser, aşağılar, hakaratamiz yorum vardı, bir iki olumlu yada yapmayın arkadaşlar mesajı arada kayboluyordu..

Yorumların ana fikri asalım asalıımm, haydi ip getirindi, bir tek eksik ..nkoydumunçocuklarınınghn dı..

Öyle ki kendisi doğuştan diğer diye adlandırılabilecek bir kedi, adı geçen kuruluşun kurucusunun kimliğini ifşa ediyor, “bu derneği kuran’ın Atatürk için; Türkler bu Atatürk kimliğinden kurtulmadan bir yerlere gelemez türü yazılar yazıyor” diyerekden, kendisine göre diğer durumunda olan F.Gülen ve O.Pamuk’a dolaylı da olsa yüklenirken, kendi sitesinde profilinde anlatmaya çalıştığı beni böyle sev seveceksen, ben diğerim duruşuna ihanet ediyordu, daha sonra yorumculardan Fetoş gibi bir şeyler yazılınca kedi arkadaş ortadan kayboldu..

Bildirgeç

İntenet camiasında yorum alanlarında kusulan pisliklerden yılmış biri olarak bende bu usluba, anlayışa, sürece dikkat çeken şu ironik;

Bildirgeç

Yorumu yaptım, ertesi gün yorum uyarısı ile yönlendiğim yazı sayfasında; full sürüm provakatörden ve konuya detaylı yorumlar yazmaya çalışan birinden 2 uzun yorumla yorumuma cevap verildiğiğini gördüm..

İkisi de benim anlayış, bir birine saygı gösterme mesajıma takmış kendilerince ülkenin altını oyanlara cevap yetiştirdiklerini söylüyorlardı, seviye fena değildi..

Bunlara iyi de nasıl anlaşacağız bunun oluru yok mu diye tam cevap yazayım derken baktım, salyalarını her tarafa saçmış bir pisliğin, bir bok böceğinin açık açık küfrettiğini gördüm, şere.. oro.. şu bu her telden küfür mevcuttu, yorumlarda eksik bulunan ..nkoydumunçocuklarınınghn ögesi de tamamlanmışdı..

Bildirgeç

O pislik bu yorumları bırakalı 4 saate yakın bir süre geçmiş olmasına rağmen Bildirgeç yönetimi her hangi bir müdahele de bulunmamış, yeni yorum bırakanlar; bu pisliğe; “bu provakatör”, “bu da onlardan”, “konuyu saptırıyorsun”, gibi mesajlarla karşılık vermiş ama bir taneside çıkıp Bildirgeç yönetimine durumu bildirme gereği duymamıştı, (acaba…. acabanın nedeni aşağıda)..

Ama full sürüm sınırlı sorunlu taze kan provakatör (ÇOCUK) devredeydi;

(silinenlerle birlikte çoğu hahaha, dimi, evet bravo dan oluşan 15 yorum)

Bildirgeç

Deyip..

Bildirgeç

Cevabını alınca,

Bildirgeç

hemen trampa yapıp hık mık ben de sendenim demek zorunda kalmıştı..

Bazıları durumu normal bile buluyor ama nedense kendi küfretmiyordu..

Bildirgeç

Küfre cevap yazmak zorunda hissedenler,

Bildirgeç

yazdıkları silinmediği için gemi azıya alan pislikten, gereken cevabı gecikmeden alıyordu..

Bildirgeç

Yazıların altında bulunan bu yazıyı rapor et imkanı ile yazıyı şikayet ettim, 5 dakika sonra mesajınız alındı bildirimi, 15/20 dakika sonra da ilgili yorumların silinmesi gerçekleşti..

Ama yöneticiler kararsız dı, yorumlardan ehveni şer olanlarına bir türlü karar veremiyorlardı ki, bazı yorumlar gidip geliyordu..

Mesela oroo.. çocu.. anında kaybolurken, s..kee li yorum 1 saat içinde gitti geldi, gitti geldi sonra oda hepten kayboldu.

Ama her adam gibi ortamda üyelikten atılacak şerefsizin bazı yorumları hala dururyordu..

Kısa sürede bu kafa karışıklığının kaynağı, bu pisliğin bir numaralı mimarı ve mühibbi de ortaya çıktı..

Bildirgeç

Sonuç;

Hemen üste bulunan yorumu yapan zeka yoksununun hükümran ifadelerini görünce kim bu dedim, baktım ki bildirgeç’in sahibiymiş, düşünebiliyormusunuz site sahibi!!!, küfre dair hiç bir tepkisi yok, biraz önce duran küfür mesajlarına değinmeden yorum yapıyor..

Benim ilgili yazıya yazdığım yorumu bırakma nedenim tam da bu;

İnternet ortamında hasbel kader site sahibi olan bu tipler, biraz da bu ortamda mümkün olan kolay meşhur olma imkanının dayanılmaz çekiciliği ile her türlü ambeleyi geçirebiliyor..

Ekşiden kopyala yapıştır yaptığı belli olmasın diye, ekşide ara ara dillendirilen “burada demokrasi yok” cümlesini kendileri gibi olmayanlara aramızda yer yok diye değiştirerek yazabiliyor, bir şekilde sahibi oldukları sitelerde, yorumunda da dediği gibi; basın organı olmadıkları için (ne demekse) her türlü kalleşliği doğru bu diye sunabiliyor..

Bir de öyle muhayyile yoksunu dümengeç bir beyne sahip ki, sanki sitenin bir yerine şunları şunları istemiyoruz yazmış da biz buna rağmen üye olmuşuz, eminim delikanlılık diye bir laf duymamış dır ama delikanlıysan biraz az para kazanmayı göze alacaksın üyelik sırasında milleti uyaracaksın..

Bunları besleyen Tarık Akan, ın faşist söylemlerinin tepkisiz kalmasıdır, bunları besleyen Vural Savaş’ın amipler, kan emici vampirler gibi sözlerinin mahkemelerce zararsız bulunmasıdır, bunları besleyen E.Özkök ve pakosudur..

Bende diyorum ki; bu sizi besleyen ortam kaybolursa ne halt edeceksiniz, sizin arzulamadığınız gelişmeler olunca (olmaz olmaz deme oluverir) sizi kim koruyacak karşı tarafda bulunan siz gibilerden, bu nedenle kıyaslama aparatını kullanın bir gün gelir size de lazım olur..

Bildirgeç’in sahibi diye titri olan zat şunu anlamalı ki, kıskançlıkdan çatladığı Ekşi gibi kapatılıp daha fazla tanınırım, ssg gibi medyatik olurum diye girdiği bu yol onu emeline ulaştırabilir, ama üyelerine edilen küfrü bile egolarından ayrıştıramayan, yorumları bir silip bir geri yükleyen gel git akıllının, sonu şamar oğlanlığından başka bir şey değildir..

“WordPress, Ekşi gibi iki önemli platformu (vay vay vay, üçüncüsü hangisi) kapattıranlar entellektüellerle bir arada anılıyormuş” muş, hahaha hadi oradan, açtığı şemsiye altında insanlara küfrettiren okumuş zır cahil..

Bildirgeç

Ziyaret edip bu son yorumu bıraktım, ardından küfre dair tüm kalıntılar silindi.. Günaydıınn..

Benim mesajımıda silmişler, benim mesajımdan ve gelen bazı tepkilerden sonra site sahibi kendi yorumunu düzenlemek zorunda kalmış, şecaat, kıpti vs. deyimi yine yerine gelmiş, site sahibinin kapasitesini gösteren şu altda ki mesajına bakın, demek ki neymiş daha önce de dediğim gibi hasbel kader site sahibi olabilirsiniz, ama kapasiteniz sınırlı ise; toplam 8/10 kişinin, toplam 40/50 mesajının olduğu bir konuyu bile yönetemezsiniz..

Bildirgeç

İlgili yazıyı okumayanlar için not: Yazıda veya hiç bir yorumda Adnan Oktar’dan bahsedilmemektedir..

Site sahibine not: Tarafsız olmak için kültürlü olmak, iyi bir insan olmak, ve ziyadesi ile çok çok ama güçlü bir öz güvene sahip olmak, hulasa adam olmak gerekir, EGOinmanlarda bu vasıflar olmaz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <