Google, internetin temel direği haline geldi.. Google olmasa ne yapardık bilemiyorum, çoğunlukda böyle düşünüyor, ama; her güzelliğin bir külfeti vardır kuralı burada da devrede, Google’ın siteleri, internetdeki içeriği indexleme sistemi hırsızların lehine işliyor..

Google bu hırsızları elemek için bir çok uygulama geliştirmiş, elinden geleni yapmaya çalışıyor, ama yapılan uygulamalar, o an elde bulunan verilere göre hazırlandığı için, ileriye dönük kalıcı çözüm üretemiyor, böylece yeni ve değişik yollarla oluşturulan içeriğe karşı etkisiz kalıyor..

Google’ın bu çaresizliği Domatessuyu gibi muhterislerin işine yarıyor, bahsimize konu bu sitenin sahibi tam bir ruh hastası, sitemi kurduğum zaman ilk link değişimi teklifini bundan almış, internetde yeni ve de hesapsız biri olduğum için kabul de etmiştim, sonra baktım, bu zavallı pagerank’dı, Google index’di, kafayı bozmuş, art niyetli birisi, diyaloğu kestim, kendisine gönderdiğim e-posta ile de durumu anlatıp, benimle diyaloğa girmemesi için uyardım..

Hırsız

Ama; dedim ya tam rahatsız, ziyadesiyle fütursuz herif, bana bir kaç kez daha çeşitli bahanelerle soru sormaktan, cevap alamadığı halde hiç bir şey olmamış gibi davranmakdan çekinmedi..

Üstde belirttiğim gibi muhteris olunca her şey olağan, her şey normal, yani; amaca giden yolda her şey mübah, şu an blog camiasının yeni makara konusu olması, bu yazı gibi yazılar yazılacak olması umrunda değil, çünkü; omurgasız, çünkü; değersiz ve değer yargısız..

Terbiyesiz herif, sen; Benim, onun bunun yazıları kopyala yapıştır yapıp çalacaksın, ondan sonra; Alexa’da buradayım, Pagerank’ım bu diyen, aslında, çapım da bu diyen yazılar yazacaksın, sen hırsızlık pagerank’ın kaç onu yaz..

Adamın sitesine bakıyorsunuz, eskiden Wolkanca’nın sitesi neyse o, (Wolkanca’nın bile, böyle her bulduğunu kopyala yapıştır yaptığını, ya da yazıya dair fikrini paylaşmadan, kendinden bir şeyler katmadan yayınladığını, bir vak’a dışında link vermediğinide görmedim), yani; tamamen Google amaçlı, “Kıl dönmesi nasıl geri döndürülür”, “Hıyar cildinizi diri tutar”, minvalinde yazılar, ama; bunlarda kesmiyor, WordPress’e dair de sallamak lazım, adam WordPress sürüm yükseltmeye de değinecek, WordPress sürüm yükseltmeyi eksik gedik anlatacak, o şekilde sürüm yükseltenlerin sitesi uçabilirmiş, çökermiş, kimin umrunda, o yazısı r10.net’e kopyala yapıştır yapılmış mı (Link verilerek), yeter, amaca ulaşıldı..

WordPress’in W sinden haberi yok, ama adam Google’layacak, durmak olur mu?

Başka bir hırsızın sitesinden benim ilettiğim, bir eklentinin kurulum ve kullanım açıklaması yaptığım yazıyı da araklayacak, sitesine yapıştıracak, ilk hırsızın silmediği benim adım geçen linkide silip, diğer tüm yazılarında olduğu gibi ilk araklayana link verecek..

Yalandan, yalancılardan, kıskançlıkdan, tembellikden nefret ederim, tüm fesatlıkların bu üçünün başının altından kalktığını düşünürüm, bu üçünün alt yapısı olmadan bahse konu zavallı gibi hasis olunamayacağını düşünürüm..

Bu ve benzeri hasis cücelerin ipini Google’ın çekmesini dilemekden başka bir şey diyemiyorum, umarım bu gibi hırsızları tamamen devre dışı bırakacak bir sistem geliştirip, bu hırsızları teğet geçerler..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

Reklam verin destek olun

Bir Yorum -“Google hırsızları teğet geç”

  1. Bu içerik hırsızlığı gerçekten çok sinir bozucu konu. Öyleki 4 saatimi harcayıp hazırladığım bir dökümanlı konuyu farklı bir sitede tesadüfen görünce cinler tepeme çıktı desem yeridir. Bunları yapanlarda karakter yok. İnsanlıktan nasibini almamışlar.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <