Featured Content Gallery v.3.1.1 Türkçe

Daha önce Türkçeleştirip burada ilettiğim Featured Content Gallery eklentisinin son sürümünü (v.3.1.1) de türkçeleştirdim.

Bu sürümü iePlexus geliştirmiş.

Eklenti yazılarımızdan oluşan bir slayt oluşturabilmemizi ve istediğimiz alanda manşet vs şeklinde gösterebilmemizi sağlıyor.

Slayt manşetWordpress manşet eklentisi

Eklentinin bu sürümüne yeni özelikler eklenmiş. Bu sürümle birlikte; Yazı veya sayfa ID no’su ile yazı ekleme, yeni dört tane özel alan kodu ile, kendi önizleme resimlerimizi oluşturup kullanabilme, resimlerin üzerinde görünecek ek metinler ekleyebilme, galeride yazıya ait başlığın altında görünen kısa alıntı yerine ayrı bir metin ekleyebilme, galeri arka plan, metin ve çerçeve rengini değiştirebilme gibi yeni özellikler eklentiye dahil olmuş.

Eklenti önceden sadece yapımcı sayfasından indirilebiliyordu, bu sürümden itibaren WordPress.Org eklenti dizininden de indirilebiliyor, güvenlik açısından bu da iyi bir gelişme.

Eklentinin bu sürümünü kurup deneme fırsatım olmadı, kurulum ve kullanım detayları için, önceki versiyonlarını iletirken yapmaya çalıştığım detaylı açıklamalara bakınız.

Eklentiyi sitemiz/wp-content/plugins klasörüne gönderip sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/ayarlar/Featured Content alanından eklenti ayarlarımızı yapıp, ayarlarımızı kaydediyoruz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Eklentinin v3.1.1 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet), indirebilirsiniz..

Eklentinin yeni ayarlar sayfası görünümü:

Featured Gallery

Bu tür Javascript kullanılarak yapılan eklentiler, bazen; tema veya diğer eklentilerimizde bulunan Javascriptlerle çakışma yaparak çalışmayabilir, eklenti kullanımı sırasında bir sıkıntı yaşarsanız, başka temalarda da deneme yapmalı, ya da tüm diğer eklentilerinizi devre dışı bırakıp bu eklentiyi deneyip çalışırsa, diğer eklentilerinizi tek tek aktif hale getirerek çakışma yapanı bulmalı, çakışmaya neden olan eklentiden ya da bu eklentiden vazgeçmelisiniz.

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

18 Yorum -“Featured Content Gallery (Son sürüm)”

  1. mawiman yazmış:

    featured siteme yükledim herşeyi yaptım fakat görüntü gelmiyor sadece ekrande resim çıkması gereken yer hafif gri renkte yazıların olması gereken yerde şeffaf siyah gibi ama hiç bir resim ve yazı yok nasıl düzelte bilirim .

  2. Sa kardes birden fazla kategori seçemiyormuyuz ..mesela bi o konudan bi bu konudan gösterim yapamıyormu galery?

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <