Shadowbox JS lightbox eklentisi

Daha yeni sürüm için tıklayınız….. (12.07.2009)

Türkçeleştirme yaparken en büyük sıkıntılarımdan biri zart part yeni sürüm çıkması, evet bu eklentiyi Türkçeleştireli bir hafta olmadı yeni sürümü çıktı..

Matt Martz tarafından yazılan Shadowbox JS eklentisi başlıkta da belirttiğim gibi süper bir eklenti (Alem bana, ben eklentilere hastayım:)..

Eklenti ile sitenizde kullandığınız; resim, müzik ve video dosyalarını Lightbox efekti ile açılır pencerede gösterebilir, istediğiniz bir sayfa veya html benzeri dosyayı açılır pencere içinde gösterebilirsiniz, bu dosyaları slayt olarakda yayınlayabilir, galeri oluşturabilir, eklentinin oluşturduğu ayarlar sayfası aracılığıyla eklentiyi kişiselleştirebilirsiniz..

Shadowbox JS tercihler

Bu tür Lightbox eklentilerinin en büyük sorunlarından biride; kullandığımız tema veya eklentilerle çakışma yapmasıdır, Shadowbox JS eklentisinde bu sorun da çözülmüş, eklenti ayarlar sayfasından eklentinin desteklediği 6 ayrı (YUI, Prototype, jQuery, Ext, Dojo ve MooTools) JS kütüphanesinden size uygun olanı seçebiliyorsunuz..

Wordpress eklentisi

Eklentinin desteklediği dosya türleri:
Resim dosyaları; bmp, gif, png, jpg, ve jpeg.. Video dosyaları; swf, flv, dv, mov, moov, movie, mp4, asf, wm, wmv, avi, mpg and mpeg.. Müzik dosyaları; mp3 ve aac..

Eklentinin en güzel özelliği bu medya dosyaları ile otomatik eşleşmesi, şöyle ki; a href= kodu ile sayfa ve yazılarımızda kullandığımız dosyalar otomatik olarak Lightbox efekti ile açılıyor..

Shadowbox JS kullanım

Youtube veya başka sitelerden video göstermek için yine a href= kodu ile dosyayı kullanmamız yetiyor, burada dikkat etmemiz gereeken nokta başka sitedeki bir dosyayı yayımlarken, dosyanın swf veya uzantısı neyse, onu içeren adresi kullanmalıyız, örneğin Youtube videosunda;

`http://www.youtube.com/watch?v=3D3kFn_3xRY`

şeklinde olan video sayfası adresini

`http://www.youtube.com/v/3D3kFn_3xRY` haline getirerek kullanmalıyız..

Eklentinin kullanabileceğiniz detaylı kodları için buraya, eklenti anasayfası için buraya bakınız..

Link ve resimlere tıklayarak eklentiyi deneyebilirsiniz..

Esengül Aşığım bir kuluna (mp3)

Esengül Aşığım bir kuluna (video)

Esengül Esengül Esengül

imagewebsite

youtubeflvplayer

Eski sürümler:

Eklentinin 2.0.4.1 sürümünü, Türkçe olarak buradan (boxnet) indirebilirsiniz.

Eklentinin 2.0.4 sürümünü, Türkçe olarak buradan (boxnet) indirebilirsiniz.

Eklentinin 2.0.3.3 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 2.0.3.2 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentiyi sunucumuz/wp-content/plugins klasörüne yükleyip, sitemiz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra, sitemiz/başlangıç/ayarlar alanında oluşan Shadowbox JS sayfasından ayarlarımızı yapıp, yazılarımızda Lightbox efekti ile açılan dosyalar kullanıyoruz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

22 Yorum -“En kolay en güzel Lightbox eklentisi (Türkçe)”

  1. merhaba sitemde swf oynatmak için kurdum bu eklentiyi yalnız gayet gusel calısıyor fakat reklamların ustune gelınce sımsıyah bir göruntu var naptıysam ayarlardan degıstıremedım yardımcı olursanız sevınırım

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <