Bu sürümle birlikte, kategori ve sayfaları devre dışı bırakabilme, benzer yazı bulunamadığında çıkan ifadeyi gizleyebilme, sayfalara da otomatik veya elle benzer yazılar listesi ekleyebilme ve son olarak index güncelleme gibi özellikler eklentiye dahil edilmiş.

Eklentinin 1.4.2 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Contextual Related Posts - Benzer yazılar

Ajay D’Souza ve Mark Ghosh tarafından yazılan Contextual Related Posts eklentisi yazılarınızın altına otomatik eklenen benzer yazılar listesi oluşturur.

Eklentide; ister el ile ister otomatik olarak listeyi yazılarınızın altına ekleme, benzer yazılar listesini beslemelerede ekleme, yazı içeriğine göre de listeleme yapabilme, sayfalarıda listeye dahil etme, listeleme için etiketlere ihtiyaç duymama, listelenecek yazı sayısını yönetimden belirleyebilme gibi özellikler bulunuyor.

Eklenti yönetim sayfası için resme tıklayınız..
Benzer Yazılar

Eklentiyi siteniz/wp-content/plugins klasörüne gönderip siteniz/başlangıç/eklentiler alanından etkinleştirdikten sonra ayarlar sekmesinde oluşan Related Post sayfasından tercihlerinizi belirleyip kullanabilirsiniz..

WordPress eklentisi örnek kurulumu (Resimli-Videolu)..:

Eski sürümler:

Eklentinin 1.4.2 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 1.3.1 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 1.3 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 1.3 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 1.2.2 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

Eklentinin 1.1.1 sürümünü Türkçe olarak buradan (Boxnet) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

20 Yorum -“Contextual Related Posts 1.4.2 Türkçe”

 1. Merhaba kardeş, bu eklenti hakkında birşey soracaktım. Benzer yazıları etikete göre mi yoksa konu başlığına göre mi çekiyor.

 2. Merhaba, çok uğraştırmış gibi hissediyorum ama yine sormak durumundayım. Dün cPanelden girerek bütün temayı sıkıştırdım ve 50 MB’lik dosyayı indirdim ama indirdiğim dosya kesinlikle paneldeki gibi değildi ben de mecburen sildim. WP Yönetici panelinden girerek Editör kısmındaki .php’leri mi göndereyim size?

  İlginize çok teşekkürler.

 3. Öncelikle ilgi ve yardımınız için teşekkür ederim, sayenizde çözeceğiz gibi bu işi 🙂

  Size bütün .php’leri ve gerekli olan diğer dosyaları (nerede olduğunu söylerseniz, yoksa bulamayabilirim) gönderebilirim.

  Ben Exclude özelliği ile “videolar” kategorisini, bu eklentiden muaf tutmak istiyorum ve programın ilgili kısmından kategori kısa ismini doğru olarak giriyorum, zaten siz yazarken program sizin kategorilerinizi tarayarak doğru olanı otomatik girmenize de olanak veriyor; kendi kendine doğru slugı giriyor. Ayrıca verdiğiniz bağlantıya da baktım ve tekrar kategori kısa ismim doğruladım.

  Yani görünüşte her şey doğru ve bu eklentinin benim “videolar” kategorime eklenen yazılarda çıkmaması gerekiyor. Çıkmaması gerekiyor çünkü videolar kategorisine eklediğim yazılar sol yan tarafta doğrudan görünür oluyor 🙂

  Bu temayla bir sene kadar daha idare etmem lazım, ama bu şekilde çirkin bir görüntü oluştuğu gibi siteye girip bir yazı okuyanları ilgisiz yazılara yönlendirebilirim. Bu eklentiden ise tamamen vazgeçmem doğru olmaz, diye düşünüyorum.

  • Tema dosyalarınızın tümünü iletebilirdiniz, ama öncelikle incelenmesi gerekenler, single ve sidebar adı geçen tüm dosyalar, tema dosyalarınızın içinde arayınız..

   Eğer siz kategori kısa adını doğru girmişseniz eklentinin bu özelliğinde sorun var demektir..

   Bunun çözümüne dair bir bilgim yok, eklentide direkt sorun olabilir, eklenti temanızla uyumsuz olabilir, eklenti WordPress sürümünüzle uyumsuz olabilir, eğer daha üst versiyonu varsa eklentinizi güncelleyiniz..

   Benim şu an kullandığım temada bu özellik kendiliğinden var, bu nedenle epeydir bu eklentiyi kullanmıyorum, ama bunun muadili bir çok eklenti var, benzer bir eklenti bakıp size bildiririm..

   Siz de sağolun..

   • Merhaba,
    Dosyaları indirmek çok uzun sürdüğü için dünkü indirme girişimlerim bağlantının kesilmesi yüzünden iptal oldu. Bugün halledebildim.
    Bütün .php’leri elle notepad’e aktardım, yolluyorum, umarım doğrularıdır.
    Ayrıca Filezilla aracılığıyla da wp-max’ı indirdim ama çok büyüktü, ben de gereksiz sandıklarımı (images vb.) sildim.

    İlginiz için çok teşekkürler,
    Selam.

    • Merhaba;

     Dosyaları tek tek .txt haline getirmek için neden uğraştınız? PHP uzantılı dosyaları ve benzerlerini buradaki program ile açıp düzenlemelisiniz..

     Normalde bir tema en fazla 5,6 mb’dır bunun indirmesinin de en fazla 3,5 dakika sürmesi gerekir, daha önce dediğim gibi FTP ile sunucunuza bağlanmalısınız..

     Temayı bana sizin sunucunuzda olduğu gibi yollamalıydınız, ben de bir WordPress sitesi üzerinde deneyip düzenleyip size geri gönderebilirdim.

     Sorununuza tema dosyaları üzerinden bir çözüm bulamadım, çünkü; tema dosyalarında benzer yazılar eklentisinin yan menüde görünmesini sağlayacak bir kod yok..

     http://www.bodytr.com/wp-admin/widgets.php adresine gidip bileşen özelliği ile benzer yazıların yan menüde görünüp görünmediğine bir bakın..

     Temanızın kodlaması MATRUŞKA şeklinde, dosya içinde dosya, kod içinde kod şeklinde yapılmış, bu nedenle kafam allak bullak oldu siz dediğim yere bir bakıp geri dönün, ben bir nefes alayım..

     Siz de sağolun..

     • Valla tekrar uğraştım.

      Anlayamadığım için bercerdim mi bilmiyorum. Kusura bakmayın size de zahmet verdim. Bunlar da doğru değilse vazgeçerim yahut size cpanel ve wordpress şifrelerini veririm. Olmazsa da ilginize çok teşekkürler.

     • İnternetim kapalı olduğu için geç yanıt verdim, siz altdaki adresinize girip benzer yazılar eklentisi ile ilgili bilşen var mı baktınız mı?

      Sitenizde bir değişiklik yok aynı halde, siz bileşenlerinize bir bakın, öyle devam edelim, bana temanızı komple ilettiğinizde panel bilgileri gerekmiyor, ama bakarız..

      http://www.bodytr.com/wp-admin/widgets.php

      Siz de sağolun..

     • Selam,
      Related Posts ile ilgili olabilecek herhangi bir bileşen yok, iyice baktım.

      Temayı da sizin dediğiniz gibi çekmiştim 200 MB’dan fazla gelmişti de images klasörünü silince düzelmişti. Filezilla ile çekmiştim aynı tarif ettiğiniz yerden, daha doğrusu ben doğru işlemi yaptığımdan eminim ama yanlış da anlamış olabilirim tabii ki. Eğer ilgilenirseniz panel şifrelerini verebilirim.

      Sağolun, gerçekten kendi siteniz gibi ilgileniyorsunuz.

     • Merhaba;

      İlginç, tema dosyaları içinde de bu duruma neden olan bir kod bulamadım..

      Temanın 200 mb olarak gelmesi imkansız gibi bir şey, ama; siz sitenizde kullandığınız resim vs, tema dosyanız içinde ya da temanız/images içinde depoladıysanız bu olabilir..

      Ben birazdan, bir, iki günlüğüne İstanbul’dan, Ankara’ya gideceğim, siz bana FileZilla için gerekli;

      Sunucu FTP adresiniz, kullanıcı adı ve şifrenizi iletin dönünce bir inceleyeyim..

      Zevkle, aynen, çok doğru tanımladığınız gibi; kendi sitem gibi her ihtiyacı olana yardımcı olmaya çalışıyorum, çünkü; ben çok iyi bir insanım 🙂 çünkü; iyilik yapmak, çok iyi, çok güzel bir şeydir, bir diğer husus, bence herkes; “ettin bir hayır, tut bacağından ayır” felsefesi ile 🙂 her ne konu olursa olsun, o konuda elinden geleni ardına koymamalıdır..

      Ankara’dan dönünce yazışmak üzere; siz de sağolun..

     • Merhaba,
      Cpanel ve Wp admin şifrelerini yolladım.

      İlginize çok teşekkürler 🙂

 4. Merhaba,
  Bu eklentiyle öteden beri sorun yaşıyorum ve son güncellemelerden sonra da çözemeyince sizin sitenize buldum. Bu eklentide Exclude Categories kısmınıa “videoalr” kategorimi eklememe rağmen, hâlâ videolarımda Relates Posts çıkıyor. Sitemdeki herhangi bir yazıyı açarsanız, yan tarafta videonun aaltındaki rahatsız edici görüntüyü görebilirsiniz. Kime sordumsa cevap soruna çözüm bulamadım; cevap almadım ya da alamadım. Yardımcı olursanız gerçekten oldukça sevinirim.

  WP Versiyon: 2.9.2
  Eklenti Vers: 1.6.3

  • Merhaba;

   Yan menüde ilgili kısım otomatik mi görünüyor?

   Yan menünüze baktığımda yazı altında bulunan PAYLAŞ gibi bölümlerin yan menüde de olduğunu gördüm, bu nedenle, siz bir şekilde single.php’de bulunan kodları yanlışlıkla yan menü dosyanız sidebar.php’ye de eklemişsiniz gibi görünüyor..

   Yan menü dosyanızdan ilgili kodları ayıklamayı deneyin, olmadı tema dosyanızı bana iletin bakayım…

   Exclude özelliği ilgili kategorinin yazıları içinde benzer yazıların çıkmamasını sağlar, yan menü ile ilgisi yok..

   Bu eklenti için de öyle mi emin değilim, ama büyük bir ihtimalle; Exclude özelliğini kullanabilmeniz için kategori kısa adını (slug) eklentide kullanmalısınız, bunun için bakınız..

   Kategori kısa adını öğrenme (resimli)..:

   Kolay gelsin..

 5. gokhan yazmış:

  Hocam merhaba,ben bu eklentiyi kurdum fakat eklemiş oldugum resimden de anlayacagınız gibi bazı satırlar boş çıkıyor bunun sebebi nedir?Diğer eklentiler ile çakışıyor olabilirmi?Teşekkürler…

  http://img339.imageshack.us/img339/2821/hata1.jpg

  • Merhaba;
   Bu soruna tema css stilinizin eklenti ile uyumsuzluk göstermesi neden oluyor, çözüm için css bilgisi gerekir, maalesef o da bende yok, ben bir ara sürekli bu eklentiyi kullandım, bir çok temada da denemişimdir ama bu tür sorun yaşamadım..

   Eklenti kodunu temanıza elle ekleyerek yazı listelemeyi denediniz mi?

   Siz de sağolun.

 6. Merhabalar,
  Sizden bir konuda yardım istiyorum. Şu an kullanmış olduğum wordpress temasını değiştirmek istiyorum. Revolation Lifestyle adlı temayı nasıl kurabilirim bana bu temayı kuran kişi kurulmaz dedi sanıyorum beni başından savdı:((( ama yardım ederseniz bende wordpress anlayan birisi olurum çünkü etrafımda anlayan kimse yok yada uğraşmak istemiyor teşekkürler

  • Merhaba;

   Tabii ki temanın kurulmaması diye bir şey söz konusu değil, buradan Türkçesine ve kurulumu hakkında detaylara ulaşabilirsiniz, ayrıca o sitenin sahibi arkadaşımdır, gerek beni de katarak, gerek direkt olarak tema hakkında yardım isteyebilirsiniz, siz deneyin, yaptıklarınızı, olanları ve sorunlarınızı tekrar iletin, yapabileceğim bir şey olursa elimden geleni ardıma koymam :)..

   Hayırlı geceler.

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <