Robert Felty tarafından yazılan Collapsing Categories eklentisi yan menümüzde kategoriler alanı gösterimini olabildiğince kolaylaştırıryor, kategoriler bölümünüz akordion tarzı açılır menü haline geliyor..

Eklentinin;
Kategoride bulunan yazı, yorum ve sayılarını gösterme, görünecek yazı veya alt kategorileri belirleyebilme, görünmeyecek kategorileri belirleyebilme, otomatik olarak açık olacak kategorileri belirleyebilme ve bileşen (Widget) özelliği vardır..

Eklenti dosyalarını sitenizin kurulu olduğu sunucunuz /httpdocs/wp-content/plugin klasörünün içine atın, (httpdocs kısmı bazı sunucularda publichtml diye adlandırılmış olabilir) daha sonra siteniz/yönetim/eklentiler bölümünden eklentinizi etkinleştirin.

Eklenti WordPress bileşenlerini de (Widget) desteklemektedir, siteniz/başlangıç/tasarım/bileşenlerden kolayca kategoriler alanı oluşturabilirsiniz..

Ekletinin 0.6 sürümünü Türkçe olarak buradan (Rapıdshare) buradan (Divshare) indirebilirsiniz..

UYARI KONUDA GEÇEN UYGULAMA VE EKLENTİLERİN SİSTEMİNİZLE UYUMLU, GÜNCELLERİNİ BULUP DENEMELİ, KULLANMALISINIZ

11 Yorum -“Collapsing Categories (Türkçe)”

 1. Halim TUNA yazmış:

  🙂 Siz benim demek istediğimi anlamadınız sanırım.
  Alakası vardır. Denedim, oldu da. Lakin footer kısmında kayma oldu.
  Nasıl mı yaptım ?
  Exec php, widget kısmında html ve php kodlarını çalıştırıyor. DW’dan ya da FP’den hazır kodlarla katlanabilir menü oluşturduktan sonra
  ( Kategorileri Sıralayacağım ) bileşenler kısmından bunu exec-php nin içine atarak, sidebar da görünmesini sağladım. Ama dediğim gibi footer da kayma oldu.
  Şuan tema değişikliğine gittim, umarım yeni temada kayma olmaz.

  Yanlışım varsa düzeltin. Ben işin ehli değilim.

  • Önce ki yormunuzda;

   Bu eklenti yerine “Exec-PHP” eklentisini kullanıp…….

   yazdığınız için önceki cevabı verdim.

   • Halim TUNA yazmış:

    Anladım…
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Tema değişikliğine gittim, footer da bi kayma olmadı. Eklentilerde hamdolsun çakışma da yok. Sorun bitti:)

    Site tamamen hali hazırda olduktan sonra size bildirip, site hakkındaki olumlu/olumsuz görüşlerinizi almak isterim.

    Tekrardan teşekkürler. Kolay gelsin.

 2. Halim TUNA yazmış:

  Kusura bakmayın sorunumu buraya yazmam gerekirken mail çektim,

  Bu eklenti Futuret Content Gallery adlı eklenti ile çakışma yapıyor.

  Araştırdım bi müddet,başka bir sitede sizin yorumunuz çıktı – java scriptler yüzünden f.c.gallery eklentisi engellenmiş olabilir.

  Çıkış yolu yok mu:)

  • Bu sorunu aşmanın yolu; çok iyi derecede Java ve PHp kodlaması bilmek, ya da eklentilerden/temanızdan, yani hataya neden olandan vazgeçmek, olmadı, bu hatayı vermeyen diğer aternatiflleri denemelisiniz.

 3. merhaba, ben ticari amaçlı firmam için site yapmaya çalışıyorum ve biraz acemiyim. collapsing categories de yazı karakterlerini nasıl büyütebilirim acaba, mercimek gibi görünüyorlar. ,yardımınız için şimdiden teşekkürler.
  Gökhan

  • Merhaba Gökhan;

   Eklenti dosyalarında FONT ibaresini aratıp oradaki değerleri deneme yanılma ile değiştirerek büyütebilirsiniz, (önce ekleti dosyalarınızı yedeklemelisiniz) eğer eklenti dosyalarında font ifadesi yoksa sizin temanızdan çekiliyordur.. O zaman tema css dosyanızda yan menü için kodları düzenlemelisiniz, ama bunu yapınca yan menüdeki her yazı büyüyebilir…..

   Ayrıca yan menü yazı büyüklükleriniz geyet normal ve iyi, ama sitenizin ve temanızın görünümü maalesef kötü..

   İnternet üzerinde bir çok ticari site teması mevcut, onlardan birini kullanmalısınız, internetde commercial, commerce, corporate ya da business theme gibi aramalarla bu temalara ulaşabilirsiniz, bende de bu tür temalar var, ilk fırsatda size iletirim..

   NOT:
   Gerek eklenti gerek site dosyalarınızı düzenlerken Notepad++ gibi editörler kullanmalısınız, bunu daha önce yapmadıysanız, buraya bakınız..

   Siz de sağolun..

 4. canarkadas kardes bunun son surumu cıkmış güncelledim 2.7 wordpresle uyumlu yenni ozelliklerde eklenmiş ama türkçe değil tabiki çeviriyi bunada aktarabilirmisin.cok guzel bir kategori eklentisi ama türkçe olmadığı için kullanamıyoruz pek.basarılar dilerim

Yorumlayın

Lütfen kuralları okumadan yorum yapmayınız.. uyarı

*

Güvenlik <